За період використання «народного супутника» та доступу до сузір'я супутників ICEYE фахівці Головного управління розвідки зробили 4173 знімки ворожих об'єктів.
Про це повідомляє пресслужба розвідки.
Серед зроблених супутникових знімків:
- 370 ― аеродроми;
- 238 ― позиції ППО та радіотехнічної розвідки;
- 153 ― нафтобази та склади пального;
- 147 ― склади ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів;
- 17 ― військово-морські бази.
Крім того, в об'єктиві ICEYE знаходяться пункти постійної дислокації російських сил, полігони, військові містечка, мобілізаційні центри розгортання. У ГУР зазначили, що це дозволяє відслідковувати динаміку рухів росії з особовим складом, розкривати її військові наміри з метою їхнього зриву.
«Народний супутник» дозволяє стежити за об'єктами військово-промислового комплексу росіян та мережею їхньої логістики, у тому числі за Кримським мостом.
«Сила «народного супутника» спроможна точно ідентифікувати вид та тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО ворога, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах агресора. Близько 38% з усього масиву даних, отриманих завдяки ICEYE, було використано для безпосередньої підготовки вогневого ураження ворога ― це мільярди доларів збитків для росії, і ціна її агресії буде зростати», – зазначили у ГУР.
Нагадаємо, у серпні 2022 року фонд Сергія Притули купив супутник компанії ICEYE за кошти, які українці збирали на «Байрактари». Безпілотники ж зрештою дісталися безкоштовно. Навіщо ЗСУ цей супутник і які його особливості можна прочитати тут.
Минулого року супутник ICEYE допоміг українським військовим під час завдання ударів по кораблю та підводному човну в Севастопольській бухті.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»