ВАКС призначив засідання у справі держкомпанії «Краснолиманська»

Читать на русском
Антикорупційний суд отримав обвинувальний акт стосовно колишнього очільника державної вугільної компанії.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд провів 27 травня засідання з розгляду справи за обвинуваченням колишнього виконувача обов'язків генерального директора державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська» Олександра Дубовика у завданні понад 500 млн грн збитків державі.

Таке рішення 23 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Підготовче судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням (Дубовика – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 2 ст. 240 КК України, призначити на 09:00 27 травня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Наступне засідання заплановане на 6 червня о 15:00.

Як відомо, 22 серпня 2023 року ВАКС продовжив арешт Дубовика до 20 жовтня і визначив йому 1,342 млн грн застави як альтернативу. 25 серпня року дружина підозрюваного внесла цю суму і Дубовий вийшов з-під варти. Одночасно на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування із низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому гендиректору ВК «Краснолиманська» Олександру Дубовику. За даними слідства, у листопаді 2015 – січні 2017 року компанія «Краснолиманська» реалізувала приватній компанії «Дантрейд ЛТД» 756 тисяч тонн вугілля за втричі нижчою за ринкову ціною. Надалі ця фірма поставила це ж вугілля, але вже за ринковою ціною, ПАТ «Центренерго» (78,289% акцій належать державі). Через цю схему ДП недоотримало потенційний прибуток у розмірі понад 336 млн грн.

До того ж, у листопаді 2015 року за відсутності дозвільних документів держпідприємство незаконно видобуло понад 112,5 тис. тонн вугілля. Це завдало шкоду довкіллю на суму понад 210 млн грн.

Дубовику повідомили про підозру за частиною 2 статті 364, ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України. Загальний розмір збитків становить 546 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: