Допомога США не змінить ходу війни в Україні – Bloomberg

Читать на русском
Допомога США Україні на суму понад 60 млрд доларів допоможе зміцнити оборону, але для зміни перебігу війни потрібні додаткові ресурси.
Фото: Генштаб ЗСУ

Схвалення Сполученими Штатами понад 60 мільярдів доларів допомоги дасть змогу українським військовим перепочити. Але вона навряд чи зможе переломити хід війни без додаткових ресурсів.

Про це пише Bloomberg.

Західна допомога Україні: що відомо про перспективи на цей рікНа інфографіці – перспективи західної військової та фінансової допомоги цього року. Які суми вже схвалено, яку допомогу ще заблоковано.

Зазначається, що затримки в Конгресі США, які тривали шість місяців, призвели до серйозного дефіциту боєприпасів і особового складу у ЗСУ. Цим скористалися російські окупаційні сили.

Як заявив науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень у Києві Микола Бєлєсков, допомога США дасть змогу Україні провести ефективну оборону, сповільнити просування російських військ і знизити втрати. Однак здійснення наступальних операцій потребує додаткової підтримки, а через опір республіканців у Конгресі це може виявитися складним завданням для США.

«Наразі невідомо, чи буде подальша допомога і в якому обсязі, адже стратегія путіна полягає у вичікуванні», – сказав Бєлєсков.

Джерела агентства повідомляють, що Німеччина цього тижня продовжуватиме тиснути на європейських союзників щодо поставок Україні систем протиповітряної оборони та її компонентів.

Аналітики з американського Інституту вивчення війни вважають, що навіть за умови швидкої доставки військової допомоги США складнощі з транспортною логістикою можуть затягнути початок її впливу на фронт на кілька тижнів.

«Ймовірно, ситуація на лінії фронту погіршуватиметься протягом цього часу, особливо якщо війська рф посилять свої атаки, аби скористатися вікном перед надходженням нової допомоги США», – зауважили аналітики.

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників США проголосувала за законопроєкт про іноземну допомогу для України у розмірі понад 60 мільярдів доларів.

Цей документ ще має пройти схвалення Сенату та президента. Як відомо, Сенат голосуватиме за законопроєкт 23 квітня.

У разі ухвалення законопроєкту про допомогу Україні у Верхній палаті Конгресу США можуть розпочати відправку Україні нового пакету військової техніки, зокрема далекобійних ракет ATACMS, до кінця наступного тижня.

Як повідомлялося, у Німеччині не виключають, що погоджена Конгресом США допомога Україні може бути останньою.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: