У Міноборони анонсували запровадження смартмобілізації в Україні: деталі

Читать на русском
Наступним етапом після цифровізації вручення повісток військовозобовʼязаним стане смартмобілізація.
apostrophe.ua

Наступним етапом після цифровізації вручення повісток військовозобовʼязаним стане смартмобілізація.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко в інтерв'ю АрміяInform.

Нові правила мобілізації, військового обліку та служби: що тепер пропонує КабмінДеталі нового урядового законопроєкту про мобілізацію – на інфографіці. Правила вручення повісток, відстрочка від мобілізації, бронювання військовозобов'язаних.

«Наступний етап - це можливість у два кліки подати заявку на мобілізацію: «Я хочу стати оператором дронів», «Я хочу стати артилеристом» тощо», – заявила вона.

Черногоренко відзначила, що це буде продовженням впровадження рекрутингового підходу, оскільки військовозобов'язаний буде розуміти весь свій маршрут у війську і зможе його контролювати шляхом власного вибору. Відтак питання щодо електронних повісток, як самого факту їхнього існування, відпаде.

«Я вважаю, що людина має мати можливість мобілізуватися або підписати контракт саме до такого командира, якому він чи вона довіряє. Це – цільовий рекрутинг. Цивільна аналогія: коли після випуску з вишу за кращих студентів борються працедавці», – наголосила заступниця міністра оборони.

Нагадаємо, Міністерство оборони вже працює над створенням електронного кабінету військовозобов'язаного. Очікується, що сервіс буде запущено цього літа.

2 квітня закон про створення електронного кабінету був підписаний президентом Володимиром Зеленським. Документ також передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Того ж дня Зеленський підписав закон, який передбачає зниження призовного віку. Така зміна дозволить мобілізувати військовозобов'язаних чоловіків віком 25 та 26 років.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: