Комітет рекомендував Раді підтримати в другому читанні законопроєкт про заборону УПЦ МП

Читать на русском
Комітет Ради рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроєкт про заборону УПЦ МП та інших релігійних організацій, пов'язаних із росією.
Фото: Shutterstock

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроєкт про заборону УПЦ МП та інших релігійних організацій, пов'язаних з росією.

Про це повідомив народний депутат, член профільного комітету Володимир В'ятрович у Facebook.

Заборона УПЦ МП: як депутати голосували за законопроєкт у першому читанніГолосування за заборону УПЦ МП в Україні – як у першому читанні законопроєкт підтримали фракції та групи, і хто із нардепів голосував проти.

Він стверджує, що текст документа «став значно сильнішим» порівняно з урядовим варіантом, який підтримали за основу восени.

«Російська православна церква має бути заборонена законом, а діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону і судову заборону», – наголосив В'ятрович.

Документ, зокрема, передбачає заборону на використання державного та комунального майна російськими церквами та афілійованими з ними структурами. Крім того, законопроєкт дозволяє спростити процес переходу громад до Православної церкви України.

«Тепер – рішення за Верховною Радою. Сподіваюся, у колег вистачить політичної волі без зволікань ухвалити цей важливий закон», – резюмував В'ятрович.

Нагадаємо, у першому читанні законопроєкт проголосували у жовтні минулого року. Тоді документ підтримали 267 депутатів.

З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатись, як змінювалося ставлення українців до діяльності УПЦ МП.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: