Росія намагається повернути зброю, яку експортувала до дружніх країн – WSJ

Читать на русском
Через великі втрати у війні з Україною росія намагається повернути частину зброї, яку вона експортувала до Пакистану, Єгипту, Білорусі і Бразилії.
Фото: Олексій Майшев

Через втрати запасів зброї на війні в Україні росія хоче повернути частину зброї, яку вона експортувала дружнім країнам. Серед яких зокрема Пакистан, Єгипет, Білорусь та Бразилія.

Про це пише The Wall Street Journal.

Динаміка знищення російської авіації під час повномасштабної війниЯк ЗСУ знищували російські літаки та вертольоти протягом повномасштабної війни – динаміка по тижнях та місяцях.

Три джерела повідомиои виданню, що у квітні минулого року делегація російських чиновників, яка відвідала Каїр, попросила президента Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі повернути понад сотню двигунів з російських вертольотів, які були потрібні Москві для війни проти України.

Зазначається, що аль-Сісі погодився і віддасть приблизно 150 двигунів у грудні. Натомість росія обіцяла пробачити Єгипту заборгованість і продовжити поставки пшениці.

«Ці переговори були частиною спроб росії звернутися по допомогу до своїх давніх клієнтів, які десятиліттями купували російські літаки, ракети та системи протиповітряної оборони. Це й зробило Москву другим за величиною експортером озброєнь у світі», – повідомило видання.

Динаміка знищення артилерії окупантівРекорд зі знищення артилерійських систем окупантів зафіксовано цього вересня – 900 одиниць. Динаміка по місяцях війни – на інфографіці.

У матеріалі говориться, що протягом року рф вела переговори з офіційними особами з Пакистану, Білорусі та Бразилії, намагаючись придбати двигуни для російських ударних і транспортних вертольотів, які її війська втратили від української оборони на початку війни, розповів колишній офіцер російської розвідки, який є одним з джерел видання.

Потреба росії в озброєннях також вплинула на її експорт, що в деяких випадках призвело до зриву угод, особливо щодо систем озброєнь для сухопутних військ. Минулого року російський експорт озброєнь, ймовірно, сягнув лише 8 мільярдів доларів, що майже вдвічі менше, ніж у 2021 році, коли він становив 14,5 мільярда доларів.

Крім того, росія нарощує власне виробництво боєприпасів, запчастин і озброєння і закуповує більше боєприпасів у партнерів, зокрема, в Північної Кореї.

Нагадаємо, 17 жовтня ЗСУ ударили ракетами ATACMS із касетною бойовою частиною по аеродромах в окупованих Бердянську та Луганську. В результаті були знищені щонайменше дев'ять російських бойових вертольотів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: