Апеляція ВАКС розгляне скаргу на вирок ексголові села на Сумщині

Читать на русском
Апеляційна інстанція розгляне скаргу на вирок колишньому керівнику органу місцевого самоврядування на Сумщині.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне скаргу на вирок, яким визнали винуватими у закінченому замаху на шахрайство колишнього голову Битицької сільської ради Сумської області Юрія Цаплієнка та адвоката Віктора Зацепіна. Їх звільнили на умовний строк.

Вирок оскаржила Спеціалізована антикорупційна прокуратура, йдеться в ухвалі АП ВАКС від 5 вересня, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 27 липня антикорупційний суд визнав Цаплієнка та Зацепіна винуватими. Їм призначили 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням на 3 роки. Прокурор САП подав скаргу на такий вирок.

«Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою прокурора у кримінальному провадженні на вирок Вищого антикорупційного суду від 27.07.2023. Надіслати учасникам копії ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копіями апеляційної скарги, інформацією про їхні права та обов'язки, та встановити строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційну скаргу, до 20 вересня 2023 року», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, у квітні 2016 року, голова Битицької сільради Цаплієнко висунув вимогу фізичній особі-підприємцю про передачу йому неправомірну вигоду в сумі 120 тисяч доларів за позитивне вирішення питання про передачу йому у користування земельних ділянок розміром близько 600 га. Тож Цаплієнко за попередньою змовою групою осіб із адвокатом Зацепіним 4 травня 2016 року одержав від підприємця частину неправомірної вигоди в сумі 1000 доларів, а у подальшому одержав іншу частину неправомірної вигоди в сумі 2,53 млн грн.

Нагадаємо, раніше ВАКС допитав свідка з Угорщині у цій справі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал