Маємо нові оборонні і політичні домовленості і готуємо ще – Зеленський

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський повідомив про нові оборонні домовленості за день та анонсував нову міжнародну комунікацію.
Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський повідомив, що 6 вересня Україна отримала нові політичні, оборонні та гуманітарні домовленості, але планують і нові контакти з партнерами, щоб посилювати українське військо.

Про це він заявив у зверненні наприкінці 560-го дня повномасштабної війни в Україні.

«За цей день маємо нові оборонні домовленості. Нові політичні, гуманітарні домовленості. Готуємо й нову міжнародну комунікацію, щоб цей тиждень із точки зору нашої зовнішньополітичної роботи ще додав активності. Щоб наші воїни, увесь наш народ відчули більше посилення», – сказав президент.

Головне зі звернення українського лідера:

  • Сьогодні важкий день. Станом на цей час у Костянтинівці Донецької області після удару російських терористів понад 30 поранених. 16 людей убиті. Мої співчуття всім, хто втратив рідних, хто втратив близьких!

  • Я вдячний усім у світі, хто засудив цей черговий прояв російського зла та підтримує Україну, наших людей. І дуже важливо, що відповіддю на російський терор була виключно ще більша консолідація світу.

  • Сьогодні в Україні, у Києві, – кілька вагомих міжнародних подій. Візити партнерів. Данія – прем’єр-міністр Метте Фредеріксен. США – держсекретар Блінкен. Перші леді та джентльмени держав-партнерів, які взяли участь у цьогорічному Саміті – і цей уже третій Саміт перших леді та джентльменів присвячений надзвичайно важливій і чутливій темі, а саме – тому, як проходимо через цю війну, як наші серця й душі переживають війну.

  • Сьогодні ж звернувся до лідерів – учасників саміту Триморʼя, великого регіону, який є одним із джерел європейської міцності. Балтійське море, Чорне та Адріатика – усі країни нашої частини Європи. Саміт відбувся в Румунії. Я закликав усіх наших партнерів, наших сусідів і надалі берегти єдність у Європі.

«Я дякую всім, хто допомагає й допомагатиме! Дякую всім, чия сила – українська!», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, 6 вересня росіяни вдарили по центру Костянтинівки, внаслідок чого загинуло багато людей.

Також 6 вересня Володимир Зеленський анонсував новий пакет воєнної допомоги від Данії.

Крім того, Київ відвідав держсекретар США Ентоні Блінкен.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: