САП скерувала до суду справу про розтрату 8,4 млрд грн ПриватБанку

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура затвердила і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишніх менеджерів комерційного банку.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно розтрати понад 8,4 млрд грн ПриватБанку, коли він був комерційною установою.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«6 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишніх голови правління «ПАТ КБ «Приватбанк», його першого заступника, заступника, а також трьох керівників департаментів указаного банку», –інформує прокуратура.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексголову правління ПриватБанку Олександра Дубілета, його першого заступника Володимира Яценка, ексзаступницю Людмилу Шмальченко, ексначальницю департаменту міжбанківських операцій Надію Конопкіну, колишню начальницю департаменту фінансового менеджменту Олену Бичихіну та екскерівника департаменту операційного напрямку Наталію Онищенко.

Нагадаємо, Дубілета оголосили в розшук. Також Вищий антикорупційний суд надав НАБУ і САП дозвіл на заочне слідство стосовно Дубілета-старшого.

За версією слідства, колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко у змові з колишнім головою правління ПриватБанку Олександром Дубілетом, екскерівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихиною і ексдиректоркою департаменту операційного напрямку ПБ розтратили майже 223 млн грн. Як вважають органи правопорядку, ці гроші за день до націоналізації ПриватБанку безпідставно перерахували страховій компанії «Інгосстрах» і фірмі «Новофарм». Обидві компанії визнані Національним банком України пов'язаними із власниками ПБ.

Також Дубілета підозрюють й у причетності до розтрати 8,2 млрд грн коштів ПриватБанку. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: