Іран атакував танкери ОАЕ в Ормузькій протоці, серед поранених є українці

Читати російською
Ілюстративнефото: соцмережі

Іранські війська вдарили ракетами по двох танкерах ОАЕ в Ормузькій протоці. У результаті атаки загинув член екіпажу, серед поранених – громадяни України.

Про це повідомляє агенція Reuters із посилання на Міністерство оборони ОАЕ.

Два місяці крихкого перемир’я між США та Іраном: підсумки8 червня виповнюється два місяці від початку перемир’я між Іраном і США, проте блокади, обстріли танкерів та військових об’єктів нікуди не зникли. Детальніше про «припинення вогню» в районі Ормузької протоки – на інфографіці «Слово і діло».

За даними військового відомства, іранські ракети влучили у танкери Mombasa та Al Bahiyah у південній смузі Ормузької протоки, а саме – у територіальних водах Оману. Унаслідок обстрілу на обох суднах спалахнули пожежі, які вдалось узяти під контроль.

Як зазначається, внаслідок атаки загинув один член екіпажу, який перебував на борту Mombasa. Ще восьмеро осіб отримали поранення, четверо з них перебувають у важкому стані.

Міністерство уточнює, що серед постраждалих шестеро громадян Індії та двоє громадян України.

В ОАЕ назвали атаку «відвертим нападом» Ірану і заявили про право відповісти на ескалацію в Ормузькій протоці.

«Комерційне судноплавство та використання Ормузької протоки як інструменту тиску чи економічного шантажу рівносильне піратству та становить пряму загрозу стабільності регіону та його народів, а також глобальній енергетичній безпеці», – заявили у відомстві ОАЕ.

Водночас, як пише вгенція, іранський Корпус вартових ісламської революції заявив, що вивів з ладу два «судна-порушники», які нібито ігнорували попередження та намагались пройти замінованим маршрутом. Також у КВІР вкотре звинувативши США у підбурюванні суден до таких дій.

Як відомо, 7 липня, в Ормузькій протоці були атаковані два танкери, ще один – днем раніше. Катар звинуватив Іран у нападі на танкер зі скрапленим газом, у машинному відділенні якого виникла пожежа. Екіпаж евакуювали, однак джерела повідомляли, що займання могло спричинити вибух.

Згодом США завдали нових ударів по Ірану у відповідь на атаки по комерційних суднах.

Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа вимагала від Ірану публічно підтвердити відкритість Ормузької протоки та взяти на себе зобов'язання припинити обстріли комерційних суден.

Однак після цього іранські військові відкрили попереджувальний вогонь по судну в протоці, яке нібито порушило встановлений порядок проходження стратегічною водною артерією.

У США заявили, що Ормузька протока залишається повністю відкритою для проходу цивільних суден, а рух кораблів є безперебійним. Водночас в Ірані стверджують, що прохід будь-яких суден повністю зупинено у зв'язку з ескалацією ситуації в акваторії Ормузької протоки.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: