Перевірки ТЦК: Зеленський розпорядився звільнити всіх обласних військкомів

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО за наслідками перевірки роботи ТЦК.
фото Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО за наслідками перевірки роботи ТЦК. Главі держави доповіли про виявлені випадки корупції, і він ухвалив важливе рішення.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента у п'ятницю, 11 серпня.

Військкома з Одесчини відправили на фронт після скандалу через збагаченняВійськкома з міста Южне Одеської області Єгора Смирнова звинуватили у зароблянні мільйонів під час війни.

«Під час перевірки ТЦК правоохоронними органами були виявлені випадки корупції, зокрема під час проведення загальної мобілізації, які становлять загрозу національній безпеці України та підривають довіру до державних інституцій», – розповіли за підсумками засідання в ОПУ.

Про підсумки засідання розповів і сам Зеленський у Telegram.

«Провів засідання РНБО. Спеціальне. Одне питання ключове: результати перевірки «військкоматів». Доповіді: ДБР, СБУ, МВС, Генеральний прокурор, НАЗК, НАБУ. Загалом уже 112 кримінальних проваджень щодо посадовців «військкоматів», 33 підозри», – заявив він.

За словами президента, було ухвалено рішення про звільнення всіх обласних військкомів.

«Звільняємо всіх обласних «воєнкомів». Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна та чому цинізм і хабарництво під час війни – це державна зрада. Натомість воїни, які пройшли фронт або які не можуть бути в окопах, бо втратили здоровʼя, втратили кінцівки, але зберегли свою гідність і не мають цинізму, – саме їм можна довірити цю систему комплектування», – зазначив він.

За словами Зеленського, реалізувати це рішення має головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Перед призначенням нових керівників ТЦК буде перевірка від СБУ.

«Питання ВЛК. За два тижні відбудеться засідання РНБО щодо цього питання. Зараз – перевірка, підготовка пропозицій. Рішення теж будуть», – додав президент.

Нагадаємо, в Україні розпочалися масштабні перевірки військкоматів після скандалу з одеським військкомом Євгеном Борисовим. У холі перевірки СБУ та ДБР не раз звітували про знайдені порушення.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: