На саміті НАТО Україна отримала безпрецедентну для себе безпекову основу – звернення Зеленського

Читать на русском
На саміті НАТО Україна отримала конкретні гарантії безпеки, які підтверджують топ-7 демократій світу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
Президент України Володимир ЗеленськийФото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що уперше за час незалежності сформувано фундамент безпеки для України на шляху до НАТО, а також що Україна неодмінно буде членом Альянсу.

Про це він сказав у зверненні за підсумками 504-го дня повномасштабної війни в Україні.

«Дуже важливо: уперше за час незалежності ми сформували фундамент безпеки для України на шляху до НАТО. Це конкретні гарантії безпеки, які підтверджують топ-7 демократій світу. Ніколи раніше в нас не було такої безпекової основи, і це рівень «Великої сімки». На цьому фундаменті збудуємо нову, юридично обов’язкову архітектуру двосторонніх безпекових договорів із найсильнішими», – сказав Зеленський.

Розширення НАТО: з якою періодичністю до Альянсу вступають нові члениЗа всю історію існування Північноатлантичний альянс розширювався дев'ять разів. Докладніше – на інфографіці.

Головне зі звернення українського лідера:

  • Повертаємося додому із хорошим результатом для нашої держави, дуже важливо – для наших воїнів. Хороше посилення зброєю. Це й ППО, і ракети, і бронетехніка, і артилерія.

  • Дуже важливо: за ці два дні саміту ми прибрали будь-які сумніви та двозначності щодо того, чи буде Україна в НАТО. Буде! Вперше не тільки всі члени Альянсу із цим згодні, але й відчутна більшість в Альянсі енергійно наближає це. Ніколи раніше слова «ви рівні серед рівних» для України від інших членів НАТО ще не звучали справді змістовно. Зараз усі розуміють: це факт. Рівні серед рівних. І ми обов’язково утвердимо цей факт нашою перемогою. Та вступом у НАТО.

  • Дякую пану президенту Байдену, всій Америці за те, що глобальна свобода реально спирається на американське лідерство. Ми однаково прагнемо надійного захисту для свободи й працюємо заради цього разом з Америкою.

  • Дякую Литві за організацію цього саміту, він справді історичний для всіх нас... Відлік нової безпеки. Дякую за кожен український прапор на литовських вулицях – а прапорів було справді багато. І дякую, Вільнюсе, за емоції!

  • Важливо, що і Литва, і Нідерланди, і Словенія, і Албанія, і Ісландія, і представники інших країн підкреслили, що росія та російські воєнні злочинці повинні понести справедливе покарання за скоєне проти України. Агресія повинна бути покараною.

  • Я дякую країнам і лідерам, які готують за кілька тижнів початок тренування наших пілотів на F16... Нідерланди, дякую! Дякую за надзвичайно вагоме лідерство у Європі. Даніє, дякую! Дякую за дуже конкретну підтримку!

  • Сполучене Королівство... Ріші, пане прем’єр-міністре, я дякую за допомогу й за констатацію, що на наступному саміті НАТО маємо зробити наступний крок. Україна вже серед рівних в Альянсі і має бути реальною частиною Альянсу.

  • Франція і пан президент Макрон... Я дякую за готовність робити все необхідне, щоб звільнити від окупантів усю нашу територію. Дякую за підтримку разом з Америкою та Німеччиною довготривалих програм нашої спільної сили.

  • Олафе, пане канцлере, дуже важливо бачити Німеччину серед союзників. Всі українці вдячні вам за додаткові «Петріоти» й ракети для них. Це захист життя, і Німеччина вже врятувала тисячі життів. Я дякую за готовність підтримувати нас аж до нашої перемоги над російським терором.

  • Італія... Я вдячний італійцям, особисто пані прем’єр-міністру Мелоні за принциповість. Кожній українській родині є за що дякувати італійській безпековій допомозі. Буде новий безпековий пакет. І дуже важливо, що Італія повністю підтримує Формулу миру. Канада... Пан премʼєр-міністр Трюдо сказав, що Канада робитиме все, щоб членство України в НАТО було досягнуте якнайшвидше. Дякую!

  • Принципова позиція Польщі... Про те, що наше членство в Альянсі – це не лише наша безпека, це безпека всього нашого регіону щонайменше. І дуже важливо, що Польща підтримує Україну на шляху в Альянс – міцно, енергійно. Дякую!

«Колись господарі росії дуже хотіли мати свій шлагбаум перед дверима НАТО. Ми залишили цю російську амбіцію на маргінесі європейської історії – за парканом нашої єдності в Європі та, ширше, у вільному світі.

Я вдячний усім, хто зараз у Вільнюсі працював заради єдності!», – підсумував президент України.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи не обміняє територію на статус НАТО.

Коментуючи результати саміту НАТО, Зеленський сказав, що вони «хороші, але могли бути ідеальними».

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що шлях до НАТО став коротшим, але не став швидшим.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: