Зеленський у зверненні розповів деталі зустрічі з прем'єр міністром Канади Трюдо

Читать на русском
Згідно зі словами президента, вони з Трюдо обговорили наслідки російського теракту на Каховській ГЕС і Канада серед тих, хто може допомогти Україні відновитися.
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський розповів подробиці сьогоднішньої зустрічі з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Він зазначив, що український сенс для міжнародних відносин полягає в тому, що країни мають дбати одне про одного завжди.

Про це український лідер розповів у вечірньому зверненні до нації.

«Перше – переговори з Премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Зброя й снаряди. Є оборонний пакет, зокрема важливий 155-й калібр. Коаліція сучасних винищувачів і тренування наших пілотів – є очевидний прогрес. Рух у НАТО – щодо цього сьогодні теж є результат. Я вдячний і особисто пану Прем’єр-міністру, і всім канадцям за незмінну й однозначну підтримку нашої свободи», - заявив він.

Згідно зі словами президента, вони з Трюдо обговорили наслідки російського теракту на Каховській ГЕС і Канада серед тих, хто може допомогти Україні відновитися.

Він зазначив, що наша держава не залишиться осторонь і тієї стихії, через яку зараз проходить Канада.

Основне зі звернення українського лідера:

  • Масштабні лісові пожежі, колосальні природні втрати й загроза людям… Україна готова допомогти із гасінням пожеж, якщо Канада потребуватиме такої міжнародної допомоги. Наш український сенс для міжнародних відносин полягає саме в тому, що ми маємо дбати одне про одного завжди, коли необхідна підтримка. І реально допомагати.

  • Зараз, на жаль, бачимо, що на деяких рівнях у світі є просто ганебна байдужість до екоциду й людської трагедії, спричиненої російським терактом на Каховській ГЕС. Тиснемо й спонукаємо, щоб усе ж міжнародні організації, міжнародна підтримка була на тій частині Херсонщини, де зараз окупанти.

  • Станом на цей час на території Херсонської та Миколаївської областей евакуйовано вже понад 3 тисячі людей. Але знов-таки – це лише вільна територія, підконтрольна нам. На окупованій території лише на деяких ділянках вдається допомогти людям – російські терористи роблять усе, щоб жертв катастрофи було якнайбільше. Російські обстріли тривають – навіть евакуаційних точок. Жодної реальної допомоги людям у затоплених районах – не заради пропаганди, а заради людей – Росія не надає…

  • Я дякую кожному нашому рятувальнику, військовим і поліцейським, місцевим громадам і міжнародним організаціям, які зараз діють на Херсонщині та Миколаївщині, усім нашим волонтерам – кожному й кожній, хто допомагає рятувати в зоні катастрофи і людей, і тварин, і життя загалом… Дякую журналістам, які поширюють правду й розповідають світу історії людей, що постраждали.

  • Дякую всім, хто допомагає людям після ударів російських ракет та іранських «Шахедів». Одеса… Мої співчуття рідним тих, чиї життя були забрані минулої ночі російським терором… Понад 20 поранених. Усім надається допомога.

Нагадаємо, що в Україну з неанонсованим візитом прибув прем’єр-міністр Канади Трюдо.

Також Зеленський сьогодні заявив, що Україна перейшла до контрнаступальних дій.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал