У Міноборони розповіли, чому західні країни вагаються у передачі зброї Україні

Читать на русском
Очільник Міноборони заявив, що Захід давно живе за догмою не провокувати росію, тому не надає всієї необхідної зброї.
фото: ВВС

Страх перед країною-агресором і не бажання «провокувати росію» з боку НАТО дозволило Кремлю розв'язати війну проти України. За цією ж причиною Захід вагається у передачі Україні потрібної військової допомоги.

Про це міністр оборони України Олексій Резніков повідомляє в інтерв'ю іспанській газеті La Razon.

Коментуючи питання про небажання Заходу надати Україні всієї необхідної зброї, глава Міноборони заявив, що Захід «давно живе за догмою не провокувати росію». Він зазначив, що саме тому під час Бухарестського саміту НАТО у 2008 році Україна не отримала членство в альянсі.

«Тоді існувала цілком реальна можливість того, що Україна і Грузія стануть новими членами альянсу. Американці були за, як і більшість європейців. Лише канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила проти і переконала інших», - нагадав Резніков.

Рада ЄС погодила виділення €1 мільярда на закупівлю боєприпасів для УкраїниРазом із попередніми сімома траншами підтримки, сьогоднішнє рішення щодо допомоги збільшує загальний внесок ЄС для України до 4,6 мільярда євро.

Він зазначив, що у результаті страх перед росією призвів до окупації частини території Грузії, Криму та частини Донецької і Луганської областей, вибухів у Чехії та Болгарії, а також до отруєння в Солсбері.

«Друга помилка полягала в тому, що там вважали: якщо буде військове зіткнення, то маленька радянська армія протистоятиме набагато більшій і буде розбита. Ну, ми не радянська країна з радянською армією», - наголосив міністр.

Нагадаємо, бійці ЗСУ завершили програму навчання з роботи з самохідними артилерійськими установками Caesar. У ході свого візиту на військову базу глава військового відомства країни підтвердив наміри поставити Україні одразу 19 установок.

Раніше стало відомо, скільки саме допомоги Польща надала Україні за час війни.

Також ЗМІ повідомляли, що Угорщина таємно дозволяє використовувати свій повітряний простір для постачання зброї Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: