Президент Франції заявив, що Європа повинна зменшити залежність від США

Читать на русском
Європа має зменшити свою залежність від Сполучених Штатів та уникнути втягування у конфронтацію між Китаєм та США щодо Тайваню, заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європа має зменшити свою залежність від Сполучених Штатів та долара.

Про це він сказав в інтерв'ю Politico.

Євросоюз підштовхує Сі Цзіньпіна до розмови із Зеленським – FTЄвросоюз хоче, щоб Китай взаємодіяв у питанні врегулювання війни не лише з кремлем, а й з Україною.

За словами президента, Європа стикається з великим ризиком потрапити в кризи, які «не є нашими». Макрон вважає, що це завадить їй побудувати свою стратегічну автономію.

Крім того, Макрон стверджує, що Європа збільшила свою залежність від США у сфері озброєнь та енергоносіїв і тепер повинна зосередитись на розвитку європейської оборонної промисловості.

Він також зауважив, що Європі слід зменшити свою залежність від «екстериторіальності американського долара».

Зазначимо, Сі Цзіньпін та Комуністична партія Китаю з ентузіазмом підтримали концепцію стратегічної автономії французького президента. Китайські чиновники постійно посилаються на неї у відносинах з країнами Європи.

Більше того, партійні лідери і теоретики в Пекіні переконані, що Захід занепадає, а Китай піднімається, і що ослаблення трансатлантичних відносин допоможе прискорити цю тенденцію.

«Парадокс полягає в тому, що охоплені панікою, ми вважаємо себе просто послідовниками Америки. Питання, на яке європейці мають відповісти – чи в наших інтересах прискорювати кризу на Тайвані? Ні. Найгірше було б думати, що ми, європейці, маємо стати послідовниками в цьому питанні і брати приклад із американського порядку денного», – також сказав Макрон.

Він підкреслив, що у разі загострення між двома наддержавами Європа «не матиме ні часу, ні ресурсів для фінансування власної стратегічної автономії».

Нагадаємо, Макрон не зміг змінити позицію Сі Цзіньпіна щодо війни в Україні, повідомило видання Politico.

Також повідомлялося, що Макрон закликав Сі Цзіньпіна «розумити» росії і допомогти зупинити війну проти України.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал