США можуть направити війська на Тайвань у разі вторгнення Китаю – деталі

Читать на русском
У США вважають, що Тайвань гірше готовий до війни, ніж була Україна, тому без прямого втручання арміїї Штатів він не вистоїть у разі вторгнення Китаю.
brookings.edu

Сполучені Штати Америки можуть направити своїх солдатів на Тайвань у разі вторгнення Китаю на острів.

Про це заявив голова комітету у закордонних справах Палати представників США, республіканець Майкл МакКол в інтерв'ю Fox News.

МакКол приїхав на Тайвань разом з іншими американськими конгресменами, щоб «забезпечити стримування Китаю». Він нагадав, що раніше ЦРУ попередило про плани Пекіна вторгнутися на Тайвань в 2027 році. Також він зазначив, що в такому випадку Конгрес матиме право санкціонувати застосування військової сили.

«Я думаю, якщо комуністичний Китай вторгнеться у Тайвань, а це, мені здається, станеться, то американський народ підтримає відправку військ, і Конгрес наслідуватиме його приклад», - заявив конгресмен.

Топ збройних та політичних конфліктів у 2023 році: що про них відомоТоп-10 збройних та політичних конфліктів у світі, за версією міжнародної кризової групи – як довго тривають та скільки загиблих.

Згідно зі словами МакКола, йдеться про санкціоноване застосування військової сили, яке було б схвалено комітетом, або ж про оголошення війни.

Як вважає республіканець, Тайвань гірше готовий до війни, ніж була Україна, тому без прямого втручання США він не вистоїть.

«Тайвань знаходиться в зовсім іншому становищі, ніж Україна. По-перше, вони не випробувані в бою і не готові. Вони не готові до війни. Коли ви подивитеся на Україну, їх підтримує НАТО. У вас немає НАТО в Тихому океані», – пояснив конгресмен.

Нагадаємо, що сьогодні Китай почав навколо Тайваню триденні військові навчання через зустріч лідера острова зі спікером Палати представників США.

Раніше Китай провів військові навчання щодо завдання ударів навколо Тайваню.

Також повідомлялося, що Китай ніколи не відмовиться від застосування сили проти Тайваню.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал