НАБУ заочно повідомило про підозру ексголові Фонду держмайна Сенниченку

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку повідомили про підозру колишньому очільника Фонду державного майна у зловживаннях.

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна Дмитру Сенниченку в очоленні злочинної організації, яка заволоділа понад 500 млн грн коштів державних Одеського припортового заводу та Об'єднаної гірничо-хімічної компанії.

Про це повідомляють прес-служби органів.

«Злочинну організацію на чолі з колишнім головою Фонду держмайна України 22 березня 2023 року викрили детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП. Впродовж 2019-2021 років її учасники заволоділи понад 500 млн грн коштів АТ «Одеський припортовий завод» та АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія». При цьому сума неправомірної вигоди, отримана членами злочинної організації за весь час контролю АТ «ОПЗ», становить понад 2 млрд грн. Кваліфікація злочину: ч. 1 ст. 255 (у редакції Закону України від 05.04.2001 № 2341-III), ч.2 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України», – інформує НАБУ.

Посаду голови Фонду держмайна в цей період обіймав Дмитро Сенниченко. Джерела «Слово і діло» підтверджують, що про підозру повідомили саме йому, але заочно у зв'язку із не встановленням місця його перебування.

Як стверджують в НАБУ, серед учасників злочину:

  • голова ФДМ (керівник ЗО, організатор);
  • наближена до голови ФДМ особа (співорганізатор);
  • радник голови ФДМУ;
  • два в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
  • в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • два власники ТОВ – переможця аукціону на ОПЗ;
  • дві фізичні особи – співучасники злочину.

В.о. директора «ОПЗ» і радника голови ФДМУ затримано в порядку ст. 208 КПК України. Сімом особам – ексголові ФДМУ, наближеній до нього особі, в.о. директора «ОПЗ», в.о. керівника АТ «ОГХК», двом власникам ТОВ і одній фізичній особі – про підозру повідомили заочно. Ще одній особі повідомлення про підозру вручили особисто.

За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані — тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ «ОПЗ», два власники ТОВ — упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини.

Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ «ОПЗ» та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії. Коли ж сталося інакше – незаконно скасували результати і підписали договір з наперед визначеним ТОВ, яке погодилося працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини. Як наслідок, АТ «ОПЗ» понесло непередбачені договором витрати на суму понад 80 млн грн. Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно аби мати можливість надалі привласнювати гроші. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації. В результаті, за період з травня по грудень 2020 року АТ «ОПЗ» втратило понад 390 млн грн.

Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

Листування та інші деталі справи є у відео.

Викрито злочинну організацію на махінаціях з майном ФДМУNABU

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру двом фігурантам справи про розтрату коштів державного заводу «Антонов». Раніше НАБУ і САП повідомили про підозру народному депутату Дмитру Ісаєнку.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: