В Ізраїлі півмільйона людей вийшли на антиурядові протести: що відомо

Читать на русском
Рекордна кількість людей вийшла на вулиці у Хайфі, а ще близько 200 тисяч долучилися у Тель-Авіві.
Reuters

В суботу, 11 березня, понад 500 тисяч ізраїльтян вийшли на антиурядові протести по всій країні. Це наймасовіші протести в історії Ізраїлю.

Про це повідомляє BBC.

Як зазначається, рекордна кількість людей вийшла на вулиці у Хайфі, а ще близько 200 тисяч долучилися у Тель-Авіві. Мітинги тривають уже 10 днів і їх проводять проти намірів уряду радикально змінити судову систему.

Уряд Ізраїлю планує надати значний вплив на процес відбору суддів та обмежити право Верховного суду ухвалювати рішення, що суперечать волі виконавчої й законодавчої гілок влади.

Водночас, опозиція переконує, що ця реформа ослабить демократію в країні, але новообраний уряд переконує, що діє в інтересах виборців. Протести продовжуються, і люди вимагають збереження незалежності судової системи та захисту демократичних цінностей.

Нагадаємо, що 7 березня у Тбілісі спалахнули масові протести, які переросли у зіткнення з правоохоронцями.

8 березня у кількох містах Грузії також пройшли мітинги. У Тбілісі протестувальники хотіли розпочати облогу парламенту, але їх розігнали.

Вже 9 березня, партії з парламентської більшості Грузії заявили, що законопроєкт про прозорість іноземного впливу буде відкликаний. Незважаючи на це, масові протести в Грузії продовжилися. Їх учасники вимагали відставки уряду та дострокових виборів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: