У ЄС прокоментували грузинський закон про «іноагентів»

Читать на русском
Закон у його нинішньому вигляді ризикує вплинути на громадянське суспільство та засоби масової інформації з негативними наслідками.
Anadolu Agency

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що прийняття Грузією закону про «іноагентів» суперечить цінностям і стандартам ЄС, членом якої країна хоче стати.

Про це повідомляє Дипломатична служба ЄС.

Він назвав прийняття закону в першому читанні «дуже поганим розвитком подій для Грузії та її народу». Боррель зазначив, що закон у його нинішньому вигляді ризикує вплинути на громадянське суспільство та засоби масової інформації з негативними наслідками.

«Цей закон несумісний із цінностями та стандартами ЄС. Це суперечить заявленій меті Грузії щодо вступу до Європейського союзу, яку підтримує переважна більшість громадян Грузії. Його остаточне ухвалення може мати серйозні наслідки для наших відносин», - наголосив Боррель.

Він також закликав Грузію підтримати свою прихильність до просування демократії, верховенства закону та прав людини.

Нагадаємо, що у вівторок, 7 березня, парламент Грузії ухвалив у першому читанні законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу». Рішення підтримали 76 із 150 депутатів законодавчого органу, який є аналогом російського закону. Згідно з ініціативою, всі ЗМІ та громадські організації, які фінансують з-за кордону, набудуть статусу «агентів іноземного впливу».

Після цього під будівлею парламенту відбулися сутички між поліцією та мирними протестувальниками, які виступають проти законопроекту.

Згодом учасники масового протесту знесли паркан під парламентом. Вони намагалися прорватися до будівлі.

Водночас, президент Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала масові протести в Тбілісі проти законопроекту про «іноагентів». Вона запевнила, що накладе вето на ініціативу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: