Чернишов назвав суму збитків «Нафтогазу» за підсумками минулого року

Читать на русском
За підсумками 2022 року компанія Нафтогаз України отримала чисті збитки в межах 40 мільярдів гривень.
Фото Слово і діло

За підсумками 2022 року НАК «Нафтогаз України» отримала чисті збитки в межах 40 мільярдів гривень. Головна причина збитків – дебіторська заборгованість.

Про це повідомив голова правління компанії Олексій Чернишов, у середу, 1 березня, у рамках стріму Business Breakfast Forbes.

НАК «Нафтогаз України»: які фінансові результати показувала компаніяЯкі фінансові результати показував Нафтогаз останні десять років – на інфографіці. За підсумками першого півріччя 2022-го компанія отримала 57,2 млрд збитків.

«У нас будуть задекларовані певні збитки, якщо я не помиляюся, в межах 40 млрд гривень», – сказав він.

Чернишов додав, що збитки багато в чому пов'язані зі значною дебіторською заборгованістю, яка виникла внаслідок використання державою робочого капіталу НАК для задоволення потреб споживачів щодо постачання енергоносіїв.

Основна дебіторська заборгованість перед НАК складається із трьох складових:

  • різниця у тарифах (36 млрд грн);
  • заборгованість облгазів та газзбутів (76 млрд грн);
  • спеціальні зобов'язання за 2022–2023 роки (158 млрд грн).

«У нас є логіка, ми зараз посилюємо цей напрямок, ми проводимо певну реструктуризацію, щоб перетворити «мертву» дебіторку на працюючий актив..», – зазначив Чернишов.

Чи стане Нафтогаз справжнім бізнесом? Олексій Чернишов | Business Breakfast із Володимиром ФедорінимForbes Ukraine

Нагадаємо, у січні Чернишов прогнозував, що «Нафтогаз» скоро вийде з дефолту.

У липні «Нафтогаз» допустив технічний дефолт щодо єврооблігацій – компанії відмовили у дворічній відстрочці з виплати відсотків та погашення єврооблігацій.

Термін виплат «Нафтогазу» власникам єврооблігацій закінчився 26 липня. У той же день стало відомо, що Кабмін не дозволив компанії погасити заборгованість, доручивши керівництву невідкладно розпочати другий раунд переговорів щодо реструктуризації боргу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: