Справа сина екснардепа Березкіна: суд розгляне скаргу на закриття частини обвинувачення

Читать на русском
Апеляційна інстанція відкрила провадження за скаргою антикорупційного прокурора на закриття частини справи про заволодіння кредитом.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення про закриття обвинувачення колишнього голови аграрного холдингу «Креатив» Юрія Давидова у причетності до справи про заволодіння 20 млн доларів кредиту Ощадбанку.

Таке рішення 22 лютого ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд закрив справу в частині обвинувачення ексголови «Креативу» Давидова у зв'язку із закінченням строків давності. Втім прокурор САП подав скаргу на це рішення.

«Закінчити підготовку до розгляду апеляційних скарг, поданих прокурором САП та захисником обвинувачених на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 19 січня 2023 року про закриття кримінального провадження № 42016000000001254 відносно (Юрія Давидова – ред.) на підставі п. 10 ч.1 ст. 284 КПК України. Розгляд апеляційної скарги призначити на 1 березня 2023 року о 09:15», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, САП закрила дві справи стосовно екснардепа Березкіна в зв'язку з його смертю. За версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Чорноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Чорноморгідрозалізобетону» володіють син і дочка Березкіна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: