Справа сина екснардепа Березкіна: двоє обвинувачених служать у ЗСУ

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання захисника про зупинення судового провадження та виділення матеріалів в окреме провадження.
Максим Березкін

Вищий антикорупційний суд зупинив провадження стосовно двох обвинувачених у справі про заволодіння кредитом Ощадбанку аграрним холдингом «Креатив», де серед підозрюваних є син та дочка покійного екснародного депутата Станіслава Березкіна Максим та Вікторія.

Таке рішення 25 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього директора ПрАТ «Креатив» Олександра Бойка та експрацівника ПрАТ «Креатив» Віталія Пустовіта.

Як встановив суд, обидва обвинувачених призвані для проходження військової служби під час мобілізації, а тому це є підставою для зупинення провадження. Один з захисників просив зупинити провадження стосовно всіх обвинувачених, проте прокурор САП наполягала на зупиненні провадження лише щодо двох обвинувачених і виділення матеріалів стосовно них в окреме провадження.

«Клопотання захисника обвинувачених (Олександра Бойка – ред.) та (Віталія Пустовіта – ред.) - адвоката Серпокрилова О.В., - задовольнити частково. Зупинити судове провадження відносно (Олександра Бойка – ред.) та (Віталія Пустовіта – ред.) до їх звільнення з військової служби. Виділити в окреме провадження матеріали кримінального провадження відносно (Олександра Бойка – ред.) та (Віталія Пустовіта – ред.), а щодо інших обвинувачених продовжити судове провадження», – йдеться в рішенні.

Як відомо, крім дітей екснардепа Березкіна у справі також обвинувачують: ексзаступницю глави правління Ощадюанку Ірину Земцову, оцюновачку Катерину Волосян, колишнього начальника управління проектного фінансування Ощадбанку Євгена Харлана, начальника управління фінансування підприємств важкої промисловості та будівельної галузі департаменту корпоративного бізнесу Ощадбанку Євгенію Терещенко, ексдиректора ПрАТ «Креатив» Олександра Бойка, ексголову правління холдингу «Креатив» Юрія Давидова, експрацівників ПрАТ «Креатив» Віталія Пустовіта і Оксану Сікорську, колишнього директора Заводу модифікованих жирів Сергія Тимченка і ексголовного бухгалтера ПрАТ «Креатив» Тетяну Слюсаренко.

Нагадаємо, САП закрила дві справи стосовно екснардепа Березкіна в зв'язку з його смертю. За версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Чорноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Чорноморгідрозалізобетону» володіють син і дочка Березкіна.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал