Справа сина екснардепа Березкіна: суд закрив справу щодо ексголови «Креативу»

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив закрити справу в частині обвинувачення колишнього керівника аграрної холдингової компанії.

Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження про заволодіння 20 млн доларів кредиту Ощадбанку аграрним холдингом «Креатив» в частині обвинувачення колишнього голови правління холдингу Юрія Давидова. Дітей екснародного депутата Станіслава Березкіна та інших осіб судитимуть і надалі.

Таке рішення 19 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання захисника про закриття кримінального провадження задовольнити. Закрити кримінальне провадження № 42016000000001254, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.05.2016, відносно (Юрія Давидова – ред) на підставі пункту 10 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України як такого, у якому після повідомлення про підозру сплив строк досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Як повідомили «Слово і діло» в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, прокурор уже оскаржив це рішення до Апеляційної палати ВАКС.

Як відомо, ВАКС закрив справу Ощадбанку у зв'язку з закінченням строків досудового розслідування. Прокурор САП це рішення оскаржив. Апеляційна палата ВАКС скаргу задовольнила та повернула слухати справу спочатку.

Нагадаємо, САП закрила дві справи стосовно екснардепа Березкіна в зв'язку з його смертю. За версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Чорноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Чорноморгідрозалізобетону» володіють син і дочка Березкіна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: