Справа «Укрбурштину»: трьом підозрюваним знову продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії процесуальних обов'язків.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 4 березня строк дії обов'язків, покладених на колишнього директора державного дочірнього підприємства «Укрбурштин» Романа Якименка. Його разом із ще двома особами підозрюють у спробі заволодіти 58,764 млн грн.

Таке рішення 3 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про продовження строку дії обов'язків підозрюваному, подане у межах кримінального провадження №52021000000000081 від 09.02.2021 - задовольнити. Продовжити щодо підозрюваного (Романа Якименка – ред.) строк дії обов'язків, покладених на нього у зв'язку із застосуванням запобіжного заходу у виді застави, до 4 березня 2023 року включно», – йдеться в рішенні.

ВАКС продовжив Якименку такі обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися за межі міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти та утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, а також свідками.

Також суд продовжив до 4 березня строк дії такого самого переліку обов'язків підозрюваному в організації правопорушення Миколі Єщенку-Петрову та директорці ТОВ «Ленд Груп Компані» Ірині Шевчук.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору ДП «Укрбуштин» та ще двом особам. Як встановило слідство, у вересні 2020 року ДП «Укрбурштин», засновником якого є «Державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ.

Насправді ж, як з'ясували детективи, ніякої документації не існувало - документи підробили. Надалі директор «Укрбурштину» інсценував їхнє викрадення, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в ДП утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн. Після цього співучасники злочину з метою стягнення боргу ініціювали відкриття справи про банкрутство «Укрбурштину», щоб згодом стягнути кошти через відповідну процедуру.

Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами «Укрбурштину», розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення нікчемних правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Справа про банкрутство ДП «Укрбурштин» перебуває у Господарському суді Києва, однак, наразі не розглянута. І хоча підозрювані фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі дії, які вважали за необхідне для цього. Що й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин». У грудні 2022 року НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: