НАБУ завершило розслідування справи ексдиректора «Укрбурштину»

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку ухвалили рішення про відкриття матеріалів досудового розслідування стороні захисту.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування кримінального провадження про замах на заволодіння 58,764 млн грн державного дочірнього підприємства «Укрбурштин».

Про це повідомляє прес-служба САП.

«13 грудня 2022 року детективи НАБУ за дорученням прокурора САП завершили досудове розслідування у справі стосовно колишнього директора ДП «Укрбурштин» та ще двох осіб, які підозрюються у закінченому замаху на заволодіння чужим майном та службовому підробленні», – інформує відомство.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору ДП «Укрбуштин» та ще двом особам. Як встановило слідство, у вересні 2020 року ДП «Укрбурштин», засновником якого є «Державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ.

Насправді ж, як з'ясували детективи, ніякої документації не існувало - документи підробили. Надалі директор «Укрбурштину» інсценував їхнє викрадення, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в ДП утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн. Після цього співучасники злочину з метою стягнення боргу ініціювали відкриття справи про банкрутство «Укрбурштину», щоб згодом стягнути кошти через відповідну процедуру.

Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами «Укрбурштину», розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення нікчемних правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Справа про банкрутство ДП «Укрбурштин» перебуває у Господарському суді Києва, однак, наразі не розглянута. І хоча підозрювані фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі дії, які вважали за необхідне для цього. Що й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин». Ці події НАБУ розслідує з 2021 року.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: