Справа ДП «Укрбурштин»: двом підозрюваним продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваних.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 8 лютого строк дії обов'язків, покладених на двох підозрюваних у справі про замах на заволодіння 58,764 млн грн державного дочірнього підприємства «Укрбурштин».

Такі рішення 9 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив 744 300 грн застави підозрюваному Миколі Єщенку-Петрову. Також на нього поклали низку обов'язків, про продовження яких просив прокурор САП. Суддя клопотання задовольнив. Підозрюваний зобов'язаний прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та зі свідками.

Також суд продовжив до 8 лютого обов'язки директору ТОВ «Ленд Груп Компані» Ірині Шевченко. Вона має прибувати за першою вимогою; не відлучатись за межі міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та зі свідками. Шевченко ВАКС раніше визначив 496 200 грн застави як запобіжний захід.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору ДП «Укрбуштин» та ще двом особам. Як встановило слідство, у вересні 2020 року ДП «Укрбурштин», засновником якого є «Державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ.

Насправді ж, як з'ясували детективи, ніякої документації не існувало - документи підробили. Надалі директор «Укрбурштину» інсценував їхнє викрадення, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в ДП утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн. Після цього співучасники злочину з метою стягнення боргу ініціювали відкриття справи про банкрутство «Укрбурштину», щоб згодом стягнути кошти через відповідну процедуру.

Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами «Укрбурштину», розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення нікчемних правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Справа про банкрутство ДП «Укрбурштин» перебуває у Господарському суді Києва, однак, наразі не розглянута. І хоча підозрювані фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі дії, які вважали за необхідне для цього. Що й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин». Ці події НАБУ розслідує з 2021 року.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал