САП наприкінці лютого скерує до суду справу про збитки ДП «Укрбурштин»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами слідства.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 22 лютого скерує до суду кримінальне провадження про замах на заволодіння 58,764 млн грн державного дочірнього підприємства «Укрбурштин».

До цієї дати сторона захисту може ознайомлювати з матеріалами слідства, а після справу скерують до суду, повідомляє «Слово і діло».

«Встановити стороні захисту, а саме - підозрюваним (Роману Якименку, Миколі Єщенку-Петрову, Ірині Шевчук – ред) та їх захисникам, а також іншим особам, які матимуть повноваження захисників у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №52021000000000081 від 09.02.2021, строк до 22.02.2023 року включно для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, після спливу якого сторона захисту буде вважатися такою, що реалізувала своє право на доступ до них», – ідеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 6 лютого.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору ДП «Укрбуштин» та ще двом особам. Як встановило слідство, у вересні 2020 року ДП «Укрбурштин», засновником якого є «Державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ.

Насправді ж, як з'ясували детективи, ніякої документації не існувало - документи підробили. Надалі директор «Укрбурштину» інсценував їхнє викрадення, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в ДП утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн. Після цього співучасники злочину з метою стягнення боргу ініціювали відкриття справи про банкрутство «Укрбурштину», щоб згодом стягнути кошти через відповідну процедуру.

Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами «Укрбурштину», розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення нікчемних правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Справа про банкрутство ДП «Укрбурштин» перебуває у Господарському суді Києва, однак, наразі не розглянута. І хоча підозрювані фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі дії, які вважали за необхідне для цього. Що й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин». Ці події НАБУ розслідувало з 2021 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: