Апеляція ВАКС скасувала закриття справи Березкіних про кредит Ощадбанку

Читать на русском
Апеляційна інстанція задовольнила скаргу прокурора САП про скасування рішення суду, яким той закрив справу про кредит від держбанку.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала закриття кримінального провадження про заволодіння 20 млн доларів кредиту Ощадбанку аграрним холдингом «Креатив», де серед обвинувачених є син та дочка покійного колишнього народного депутата Станіслава Березкіна Максим та Вікторія.

Таке рішення ввечері 24 листопада ухвалила АП ВАКС, повідомляє прес-служба суду.

Як відомо, ВАКС закрив справу Ощадбанку у зв'язку з закінченням строків досудового розслідування. Прокурор САП це рішення оскаржив.

«За результатами розгляду колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу сторони обвинувачення. Ухвалу ВАКС від 22 серпня 2022 року – скасовано, постановлено нову, якою відмовлено у задоволені клопотання захисників обвинувачених про закриття кримінального провадження. Матеріали по справі мають бути направлені до ВАКС для розгляду справи зі стадії підготовчого судового провадження», – наголошує суд.

Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Нагадаємо, САП закрила дві справи стосовно екснардепа Березкіна в зв'язку з його смертю. За версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Чорноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Чорноморгідрозалізобетону» володіють син і дочка Березкіна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал