САП протягом місяця скерує до суду справу Павлоградського хімзаводу

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура протягом тижня скерує до суду обвинувальний акт стосовно керівника оборонного держпідприємства.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 19 лютого скерує до суду обвинувальний акт стосовно генерального директора державного Павлоградського хімічного заводу Леоніда Шимана та ще двох осіб, яких підозрюють у нанесенні 43,3 млн грн збитків.

Сторону захисту до цієї дати обмежили в строках на ознайомлення з розслідуванням, повідомляє «Слово і діло».

«Встановити стороні захисту, а саме: підозрюваному (Леоніду Шиману – ред.) та його захисникам; підозрюваному (Валерію Кирилову – ред.) та його захисникам; підозрюваному (Євгену Фоміну – ред.) та його захисникам, а також іншим захисникам, залученим підозрюваними, у випадку надання ними стороні обвинувачення документів, передбачених ч. 1 ст. 50 КПК України, строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016040010000006 від 11.01.2016 до 19 лютого 2023 року включно, після спливу якого сторона захисту буде вважатись такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили керівнику ПХЗ Леоніду Шиману про підозру у зловживанні службовим становищем. Крім нього, запідозрили комерційного директор ПХЗ Валерія Кирилова та керівника «Укрспецхіму» Євгена Фоміна. Згідно з даними НАБУ, службовці Павлоградського хімзаводу відмовляли покупцям в укладанні прямих договорів поставки продукції.

На думку слідства, службові особи ПХЗ створили такі умови, що кінцеві покупці продукції ПХЗ гірничозбагачувальні комбінати мали закупляти її через посередників. Цим фірмам-посередникам продавали товар за меншою вартістю, аніж компанії реалізовували продукцію гірничозбагачувальним комбінатам. Таким чином, різниця у вартості залишалася на рахунках компаній-посередників, а державний ПХЗ втратив дохід на суму 43,3 млн грн.

Як встановлено НАБУ і САП, відвантаження продукції гірничозбагачувальним комбінатам здійснювалося не фірмами-посередниками, а напряму від ПХЗ до кінцевим покупців і засобами заводу. Через цю схему підприємство нібито працює собі в збиток. В грудні 2022 року НАБУ завершило розслідування цієї справи.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: