Росія готується перехопити ініціативу у війні у наступні півроку: в ISW назвали можливі сценарії

Читать на русском
Кремль у найближчі шість місяців готується провести рішучі стратегічні дії, аби повернути собі ініціативу у війні проти України.

Росія, ймовірно, готується до рішучих стратегічних дій протягом наступних шести місяців, щоб повернути собі ініціативу на полі бою та покласти край низці оперативних успіхів ЗСУ.

Так вважають у Інституті вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначили: незважаючи на те, що росія не змогла досягти більшості основних оперативних цілей в Україні за останні 11 місяців, володимир путін не змінив своїх цілей у війні. Більше того, з'являються ознаки зміни фундаментальних аспектів підходу росії до війни.

На думку ISW, стратегічні дії росії цього року можуть виявитися у кількох можливих курсах дій, які не виключають одна одну.

Як розвиватиметься війна в Україні взимку: можливі сценаріїЯк узимку розвиватимуться бойові дії в Україні, чи продовжать ЗСУ контрнаступ, чи буде пауза у війні – усі можливі сценарії.

Перший сценарій: великий наступ росіян у Луганській області. Повне захоплення Донецької та Луганської областей залишається офіційними воєнними цілями кремля і входить, на думку аналітиків, до найбільш досяжних, хоч і складних цілей росії.

З минулого року на Луганщину перекидали додаткові сили та проводили інші заходи, які можуть підтримати наступальну операцію.

В ISW при цьому сумніваються, що російські війська будуть проводити наступ на півдні України – у Херсонській чи Запорізькій областях.

Другий сценарій: російська оборонна операція з розгрому та використання українського контрнаступу. Наприкінці 2022-го росія перекинула значні військові частини з Херсонського напрямку до Луганської області та створила там польові укріплення.

Аналітики помічають ознаки того, що Україна планує контрнаступ у 2023 році. Російські сили можуть спробувати успішно відбити контрнаступ та позбавити Україну ініціативи, знищивши значну частину механізованих сил. Такі успішні дії можуть потім дозволити окупантам розвинути свій власний контрнаступ, щоб використати дезорганізовані та виснажені українські сили.

У ISW вважають, що російські війська могли готуватися до великої наступальної операції чи, як альтернатива, до більших зривних атак, крім загальнонаступальної операції.

Експерти також вважають малоймовірним сценарій із наступом росіян на півночі України. Але росія, ймовірно, посилить військову присутність у Білорусі до вересня.

Нагадаємо, за спостереженнями воєнної розвідки України, росія проводить підготовку до тривалої війни.

Раніше в ОПУ попередили, що окупанти намагаються концентрувати угруповання, необхідне для наступальних дій.

Глава української розвідки Кирило Буданов заявляв, що навесні Україна планує серйозний наступ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: