Звернення Зеленського за підсумками 285-го дня війни – про що говорив президент

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський випустив нове звернення за підсумками 5 грудня, 285-го дня війни проти російських окупантів.
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський випустив нове звернення за підсумками 5 грудня, 285-го дня війни проти російських окупантів. Як зазначив український лідер, коли терорист дестабілізує життя всіх, зупинити терор – це спільне завдання.

Основне зі звернення президента України:

  • Головний результат – 70 російських ракет прийшло, більшість збито. «Калібри», Х-101 тощо. Дякую всім нашим воїнам повітряних командувань «Схід», «Південь» і «Центр».

  • Дякую й партнерам – за системи ППО, які зараз використовуємо. Кожна збита російська ракета – це конкретний доказ, що терор можна перемогти. Але, на жаль, ми поки ще не можемо дати повну безпеку нашому небу – було кілька влучань. На жаль, є жертви. Станом на цей час у переліку загиблих за цю добу від російських ударів – четверо. Мої співчуття рідним і близьким.

  • Енергетики одразу розпочали відновлювальні роботи. Максимум зусиль – у центральних областях України, на Одещині, в Запорізькій області, на Харківщині. У багатьох регіонах – для стабілізації системи – довелося перейти до аварійних відключень. Від Закарпаття до Київщини, від Кіровоградщини до Сумської й Харківської областей. Найбільше відключень станом на цей вечір – Вінниччина, Київщина, Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Хмельниччина й Черкащина. Але зробимо все, щоб повернути стабільність.

  • Російський терор знову зачіпає сусідні держави. Знову – перебої з електрикою в Молдові. Коли один терорист дестабілізує життя всіх, це спільне завдання – зупинити терор.

  • До речі, сьогоднішньою ракетною атакою росія відзначила чергову річницю підписання Будапештського меморандуму. Документа, чия доля дає відповіді на багато й сьогоднішніх запитань про росію. Щось просто підписати з цими терористами – миру не буде. Щось просто погодити з ними – точно порушать. Віддати росії хоча б щось з елементів безпеки інших означає нову війну.

  • Тому й потрібне принципове продовження наявної політики сумлінних держав світу: тільки демонтаж російських терористичних можливостей, тільки звільнення всієї нашої землі й тільки притягнення вбивць до відповідальності може дати мир. Вірю, прийдемо до цього.

  • Ще один результат сьогоднішнього дня – маємо нову декларацію про підтримку євроатлантичного курсу України. Вже третю таку декларацію. Сьогодні підписано з Чорногорією. Після Чехії та Бельгії.

  • Нарешті в Україні з’явилась особлива відзнака для надзвичайних людей – для українських волонтерів. «Золоте серце». Сьогодні у привітанні волонтерської спільноти я назвав перші 50 колективів та особистостей, які отримають цю нову відзнаку найближчим часом. Але це далеко не повний перелік тих, хто на неї заслуговує.

«Держава повинна вміти бути вдячною і дякувати. Так це й буде. Слава всім, хто захищає Україну! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нашій державі вистояти проти російського терору! Вічна пам’ять усім, чиє життя забрали терористи! Слава Україні!», - зазначив президент.

Нагадаємо, що Зеленський став людиною року за версією Financial Times.

Раніше ми повідомляли, які обіцянки Володимир Зеленський давав упродовж дев'ятого місяця війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: