Румунія почала транспортування газу до Молдови – деталі

Читать на русском
За допомогою цього газопроводу влада Молдови має намір знизити залежність республіки від російського Газпрому і підвищити енергетичну безпеку країни.
Укрінформ

У суботу, 3 грудня, Румунія почала експортувати газ до сусідньої Молдови трубопроводом Ясси-Унгени.

Про це повідомляє місцеве видання Newsmaker, з посиланням на представників компанії Transgaz.

«Сьогодні о 13:00 почалося транспортування газу в напрямку Румунія-Молдова. Заявлено 1 023 266 кубічних метрів. Компресор працює нормально», - заявили у Transgaz.

Скільки природного газу видобуває та споживає ЄвропаЄвропа видобуває газу вдвічі менше, ніж використовує. На інфографіці – рівень видобутку та споживання за останні десять років.

Варто зазначити, що газопровід Ясси-Унгени-Кишинів почали будувати 2013 року, а гілку Унгени-Кишинів - у лютому 2019 року.

Спочатку влада планувала здати його в експлуатацію в четвертому кварталі 2017 року, потім перенесла цей термін на кінець 2018 року. Потім пообіцяли, що газопровід запустять у 2020 році. Однак, газопровід Ясси-Унгени, урочисто відкритий 27 серпня 2014 року, так і не запрацював, оскільки без «підключення» його до Кишинева проєктна потужність труби залишалася незатребуваною.

Як повідомляється, основне завдання газопроводу - приєднати молдавську газотранспортну систему до румунської та європейської. За допомогою цього газопроводу влада Молдови має намір знизити залежність республіки від російського «Газпрому» і підвищити енергетичну безпеку країни.

Нагадаємо, що напередодні «Газпром» погрожував скоротити транзит газу через Україну. У компанії заявили, що частина російського газу, призначеного для Молдови, нібито осідає в Україні.

У Молдові відповіли, що російський газ, який іде до них транзитом через Україну, не осідає там – це резерв Кишиніва.

Раніше ми повідомляли, що Європа значно збільшила імпорт російського газу після початку війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: