У британській розвідці вважають неефективною російську стратегію ударів по інфраструктурі України

Читать на русском
Удари по цивільних цілях України є ключовим компонентом воєнної доктрини росії. Але їхня ефективність сумнівна, вважають у британській розвідці.

Атаки росії на енергетичну інфраструктуру України – це реалізація концепції стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей, яка є ключовим компонентом військової доктрини. Але ефективність стратегії під сумнівом.

Про це йдеться у звіті британської розвідки.

У розвідці вважають, що російські атаки на енергосистему України, ймовірно, є першим прикладом того, як росія намагаються реалізувати концепцію.

Повітряні сили ЗСУ готові відбити новий ракетний удар росії – ІгнатУ Повітряних силах ЗСУ запевнили, що готові до нового ракетного удару з боку росії. При цьому зазначили, що високоточних далекобійних ракет у рф залишилося небагато.

«Росія передбачала, що концепція використовуватиме ракети великої дальності для завдання ударів по критично важливій національній інфраструктурі ворожої держави, а не по її збройних силах, щоб деморалізувати населення і зрештою змусити лідерів держави капітулювати. Удари росії продовжують викликати перебої з електроенергією, що призводить до невиборчих масових гуманітарних проблем по всій Україні», – йдеться у повідомленні.

Але британська розвідка ставить під сумнів ефективність цієї стратегії, оскільки росія «вже витратила більшу частину своїх підходящих для цього ракет».

Крім того, матеріальний та психологічний ефект від цих атак, ймовірно, менший, ніж якби вони проводились у початковий період повномасштабної війни.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Олексій Резніков оприлюднив статистику, згідно з якою росіяни завдали по території України 16 тисяч ракетних ударів з початку повномасштабного вторгнення. При цьому 97% російських цілей – цивільні.

Супутникові знімки російського аеродрому «Енгельс-2» свідчать, що росія готується до нової масованої атаки на Україну.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: