США прискорюють розгортання в Європі модернізованих ядерних бомб – Politico

Читать на русском
США прискорили розміщення модернізованих тактичних бомб B61-12 у Європі, вони мають бути доставлені на бази НАТО у грудні, а не навесні.

США прискорили розгортання на базах НАТО у Європі модернізованої гравітаційної авіабомби B61-12. Спочатку очікувалося, що її відправлять до Європи навесні 2023 року, але тепер постачання перенесли на грудень.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на два джерела та дипломатичну депешу.

Заміна старої зброї в Європі на більш нову версію відбувається на тлі посилення напруженості у зв'язку з погрозами росії застосувати ядерну зброю в Україні та стурбованість тим, що Заходу необхідно зробити більше, щоб утримати Москву від перетину цієї лінії.

«Ядерний клуб»: скільки боєголовок є в наявності у країн світу та скільки з них розгорнутіПорівняння ядерних потенціалів країн світу – на інфографіці. Найбільшим ядерним арсеналом володіють росія та США.

Модернізація програми B61 відкрито обговорювалася протягом багатьох років: у Пентагоні заявили, що вона потрібна для вдосконалення та безпеки арсеналу.

Прессекретар Пентагону Патрік Райдер заявив, що «хоча ми не збираємося обговорювати деталі нашого ядерного арсеналу, модернізація американської ядерної зброї B61 ведеться вже багато років, і ми плануємо безпечно та відповідально замінити стару зброю на модернізовану B61-12. Це ніяк не пов'язано із поточними подіями в Україні».

B61 – це сімейство ядерних бомб, вперше розроблених на початку 1960-х років і спочатку продемонстрованих під час підземних ядерних випробувань у Неваді. За десятиліття було розроблено дюжину версій, і більшість із них з того часу застаріли.

Міністерство енергетики США планує в рамках програми модернізації за 10 млрд доларів замінити більш ранні версії бомб, включаючи близько 100 бомб, що зберігаються на авіабазах у Німеччині, Італії, Бельгії, Нідерландах та Туреччині.

Нова версія бомби B61 розроблена таким чином, що її можна поставити на озброєння літаків США та союзників, включно з бомбардувальниками B-2 та B-21, а також винищувачами F-15, F-16, F-35 та Tornado.

Нагадаємо, 26 жовтня росія провела навчання з нанесення масованого ядерного удару у відповідь.

На інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, скільки боєголовок є у ядерних країн і скільки їх розгорнуто.

Крім того, ми розбиралися, в яких випадках країни можуть використовувати ядерну зброю.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: