Справа ексголови НБУ Шевченка: суд заарештував підозрюваного

Читать на русском
Антикорупційний суд заарештував одного з підозрюваних у справі вже звільненого керівника Нацбанку з альтернативою понад 35 млн грн.

Вищий антикорупційний суд заарештував начальника департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами Укргазбанку, якого разом з колишнім головою Національного банку Кирилом Шевченком підозрюють у заволодінні понад 206 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

«Заслухавши доводи сторін, суд ухвалив обрати для начальника департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами АБ «Укргазбанк» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 35,1 млн грн застави. Строк дії запобіжного заходу – до 10 грудня 2022 року», – інформує САП.

У разі внесення застави на підозрюваного буде покладено такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місяця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у справі та здати на зберігання закордонні паспорти.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про Олексія Лютого.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб'єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг. Пізніше Шевченко відреагував на підозру.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: