В Україні воюють щонайменше 5 тисяч «вагнерівців», у них великі втрати та низький моральний дух – CNN

Читать на русском
ПВК Вагнера зіштовхнулася з кількома проблемами в Україні. У них великі втрати, почали вербувати найманців без досвіду, а загальна організація бойових дій та проблеми із забезпеченням позначилися на моральному дусі.

Разом із російськими військами в Україні воюють щонайменше 5 тисяч найманців приватної військової компанії «Вагнер». Найманці зазнають великих втрат, у їхніх лавах дедалі менше професійних солдатів, а моральний дух бойовиків знижується.

Про це йдеться у матеріалі CNN.

«Російська армія не може впоратися на війні без найманців», – зазначив один із колишніх командирів-найманців Габідуллін.

Бойовий досвід — один із двох факторів, які, за словами Габідулліна, відокремлює найманців від регулярних російських військ, а другий — гроші.

«Основу цих груп завжди складали дуже досвідчені люди, які так чи інакше пройшли через кілька війн. У них більш вагомий, осмислений досвід, ніж у армії. Армія — це молоді солдати, яких змусили підписати контракт, вони не мають досвіду», — сказав він CNN.

Саме тому такі воєнізовані формування в Україні, одним із яких є «Вагнер», такі цінні для росії.

У росії набирають людей для участі у війні в Україні через біржі праці – розслідуванняДекілька підрозділів російської армії, які воювали в Україні, шукають людей через біржу праці. Найбільше людей шукає 37-ма мотострілецька бригада з Бурятії.

Як сказав телеканалу представник розвідувального управління Міністерства оборони України Андрій Юсов, сьогодні щонайменше 5 тисяч найманців, пов'язаних із групою «Вагнера», діють в Україні. Цю цифру було підтверджено також джерелом у французькій розвідці: за його словами, деякі найманці залишили африканський континент, щоб підтримати угруповання в Україні.

За даними Міністерства оборони України, кремль все частіше використовує бійців «Вагнера» як штурмові загони. Оскільки їхні втрати не вносяться до офіційних, вони «несуть тягар втрат», які були б політично чутливими для путіна.

«Вагнер» зазнає великих втрат в Україні, особливо й не дивно серед молодих та недосвідчених бійців», — заявило високопоставлене джерело у Міністерстві оборони США.

Найманці ПВК «Вагнера» можуть заробляти до 5 тисяч доларів на місяць. Як розповіло високопоставлене джерело у Міноборони України, їм також пропонують бонуси за знищення українських танків чи частин.

При цьому, зазначив Юсов, «вагнерівців» дедалі частіше використовують для «латання дірок» у російській лінії фронту. Це також підтвердив представник Міністерства оборони США.

Те, що «вагнерівців» використовують на різних лініях фронту, призвело до серйозних проблем із логістикою – необхідністю постачати найманців боєприпасами, продовольством та підтримкою для тривалих операцій.

Деякі найманці скаржаться на відсутність бронежилетів та касок, інші – на дефіцит боєприпасів. Ще одна проблема ПВК «Вагнера» – туди почали вербувати людей без досвіду, а також ув'язнених. Як підкреслює CNN, ще кілька місяців тому такий крок був би немислимий для приватної військової компанії, яка колись вважалася одним із найпрофесійніших підрозділів в арсеналі кремля.

Все це породило ширшу проблему – у лавах ПВК виникло невдоволення. Українські спецслужби відзначають «загальне зниження морального та психологічного стану» найманців «Вагнера».

Екскомандувач Габідуллін каже, що деморалізація бойовиків викликана їхньою незадоволеністю «загальною організацією бойових дій: нездатністю російського керівництва приймати грамотні рішення, організовувати битви».

Нагадаємо, українські хакери зламали сайт ПВК «Вагнера», отримавши персональні дані найманців.

Через понесені в Україні втрати ПВК почала вербувати нових рекрутів серед злочинців. За деякими даними, вдалося завербувати понад півтори тисячі ув'язнених у 17 російських колоніях.

Ще влітку у британській розвідці попередили, що через зниження стандартів для найму бойовиків угруповання «Вагнера» втратить свою цінність для росії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: