У Європарламенті закликали надати Україні танки західного зразка та прискорити вступ до ЄС

Читать на русском
За її словами, країни, які бажали б надати танки, отримають компенсацію з фонду ЄС, який вже виділив 2,5 мільярда євро на військові закупівлі для України.
Роберта МетсолаЦензор.нет

Європейський союз повинен постачати Україні танки західного зразка та прискорити процедуру приєднання країни до ЄС.

Про це заявила глава Європарламенту Роберта Метсола в інтерв'ю агентству AFP.

Згідно з її словами, вона висловить свою позицію щодо цього на саміті лідерів ЄС у у Празі у п'ятницю, 7 жовтня.

«Українцям потрібна зброя, якою вони можуть воювати, щоб повернути свою територію, і це означає, наприклад, танки Leopard II, які мають кілька держав-членів», – зазначила Метсола під час пленарного засідання парламенту в Страсбурзі.

Скільки безповоротної фіндопомоги отримала Україна з початку повномасштабної війниУкраїна з початку повномасштабної війни з росією отримала 10,6 млрд доларів безповоротної допомоги від іноземних партнерів. Докладніше – на інфографіці.

Як повідомляється, Німеччина, Австрія, Данія, Фінляндія, Греція, Угорщина, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція і Норвегія, а також Швейцарія та Туреччина, які не є членами ЄС, загалом мають приблизно 2000 танків.

Метсола заявила, що країни, які бажали б надати танки, отримають компенсацію з фонду ЄС, який вже виділив 2,5 мільярда євро на військові закупівлі для України.

«Я думаю, що нам потрібно провести ці обговорення зараз, особливо тому, що ми бачимо ескалацію росії, але також, з іншого боку, ми бачимо, що Україна успішно витісняє росіян», – сказала очільниця Європарламенту.

Водночас, декілька країн ЄС стурбовані тим, що великі пожертвування озброєння з їхніх арсеналів можуть поставити під загрозу власний потенціал національної оборони. Однак Метсола стверджує, що постачання танків Leopard «не вплине істотно» на загальну готовність окремих країн.

Голова Європарламенту також повторила свій заклик прискорити вступ України до Європейського Союзу.

Нагадаємо, напередодні у Пентагоні зазначили, що Сполучені Штати вважають за доцільніше передачу Україні радянських, а не західних танків.

Стало відомо, скільки систем HIMARS буде у новому пакеті військової допомоги США.

Також нагадаємо, що українські військові під час прориву у Харківській та Донецькій областях захопили велику кількість важкого озброєння російських окупантів. Зокрема, 460 бойових танків.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: