У Міноборони спростували новий фейк щодо військового обліку жінок в Україні

Читать на русском
У державі немає гострої потреби суттєво збільшити кількість жінок на військовому обліку. Армія потребує певних фахівців
Ілюстративне фотоФото УНІАН

Інформація щодо необхідності взяття з 1 жовтня 2022 року на військовий облік жінок, які мають певні спеціальності, не відповідає дійсності. Це фейк.

Про це написала заступник міністра оборони Ганна Маляр у своєму Facebook.

Маляр закликала не поширювати фейки про військовий облік жінок в Україні. Вона нагадала, що Міністерство оборони вже розробило і передало до Верховної Ради свої пропозиції щодо змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», в яких йдеться про добровільний характер постановки жінок на військовий облік.

Наказ Міноборони: кому з українок потрібно буде стати на військовий облік та навіщоЖінки багатьох спеціальностей будуть зобов'язані стати на військовий облік. Як, коли і головне навіщо це треба буде робити, розібралося Слово і діло.

«Зараз працюємо над законопроєктом разом з профільним комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Ми вже неодноразово заявляли, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження парламенту. Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони та Генштаб їх виконають» - написала вона.

Маляр додала, що існуючий досвід розгортання частин і підрозділів Збройних сил до штатів воєнного часу демонструє, що в державі немає гострої потреби суттєво збільшити кількість жінок на військовому обліку. Армія потребує певних фахівців - з медицини, радіотехніки, харчових технологій.

«Тому, у разі прийняття змін до згаданого Закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Ще раз нагадую - йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - тільки з її згоди» - резюмувала вона.

Нагадаємо, петиція до президента Володимира Зеленського з проханням заборонити роздачу повісток на вулиці і в інших громадських місцях набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Нагадаємо, «Слово і Діло» разом з адвокатом розбиралося, які види повісток існують в Україні, а також хто і де може їх вручати.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: