Шмигаль розповів, чи готова Україна до опалювального сезону

Читать на русском
Україна готова до нового опалювального сезону майже на 60 відсотків. Наразі закачано вже 12 млрд кубів газу з необхідних 19.

На сьогоднішній день Україна готова до нового опалювального сезону майже на 60%. Наразі закачано вже 12,1 млрд кубів газу. У планах – до жовтня ще накопичити 2,5 млн. тонн вугілля.

Про це сьогодні на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Опалювальний сезон: Чернишов розповів, якими будуть тарифи на тепло та температура у будинкахНаступний опалювальний сезон в Україні розпочнеться вчасно, але оптимальна температура у будинках буде в межах 18-20 градусів.

«Стан готовності до опалювального сезону майже 60%. Стан готовності житлових будинків до опалювального сезону 56%, мереж – 57%, об'єктів теплопостачання – 58%», – повідомив прем'єр.

Зокрема, вже 141 об'єкт теплопостачання відремонтовано. Дві ТЕЦ, які отримали пошкодження від обстрілу, вже відновлено. Також створюється резервний запас обладнання у разі пошкодження інфраструктури у опалювальний сезон. На ці потреби уряд надав 1,4 млрд грн.

«Один із ключових аспектів підготовки — це накопичення енергоресурсів. 1,8 млн. тонн вугілля вже є. До початку опалювального сезону має бути 2,5 млн. тонн. Прошу міністра енергетики Германа Галущенка тримати це питання на особистому контролі», - наголосив Шмигаль.

Крім цього, наразі завантажено вже 12,1 млрд кубів газу. План міністерства енергетики складає 19 млрд. куб. м на опалювальний сезон.

За словами глави Кабміну, такий план передбачає можливість використання 2,6 млрд. кубометрів газу для потреб ТЕС та ТЕЦ у разі реалізації різних воєнних ризиків.

Нагадаємо, у Кабміні заявили, що не змінюватимуть тарифи до кінця наступного опалювального сезону.

Шмигаль раніше повідомляв, чи виплачуватимуть субсидії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: