Росіяни можуть створювати умови для наступу на Харків – аналітики

Читать на русском
Аналітики вважають, що росія може створювати умови для наступу на Харків. Окупанти також можуть проводити провокаційні атаки, щоб запобігти контрнаступу ЗСУ.
radiosvoboda.org

Російські війська створюють умови для проведення наступальних операцій у напрямку Харківської області або у бік Харкова.

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

«Російські сили відновили локальні наземні атаки на північний захід та південний захід від Ізюму і, можливо, створюють умови для проведення наступальних операцій далі на захід, на Харківську область або у бік Харкова», – йдеться у повідомленні.

«Росія ще всерйоз нічого не починала»: Пєсков пояснив заяву путінаПєсков пояснив учорашню заяву путіна. За його словами, росія задіяла у війні проти України лише незначну частину свого потенціалу.

В ISW нагадали, що останніми днями російські війська здійснювали безуспішні штурми та спроби розвідки боєм біля Чепіля, Щурівки та Гусарівки (на північний захід від Ізюма) та відновили штурми на Дмитрівку та Бражиківку (на південний захід від Ізюма).

Протягом кількох місяців окупанти утримували позиції в районі Балаклії та Великої Камишевахи і можуть використовувати ці райони як плацдарми для наступальної операції. Аналітики вважають, що росіяни можуть використати свої позиції в районі Балаклії, щоб відновити штурм Харкова з південного сходу. Але в успішності такого заходу вони сумніваються.

«Вкрай малоймовірно, що російські сили захоплять Харківську область або місто Харків — друге за чисельністю населення місто в Україні — враховуючи темпи просування росії на Донбасі і проблеми з формуванням сил і тиловим забезпеченням, що зберігаються. ISW раніше оцінював, що президент росії володимир путін, можливо, наказав російським військам взяти Харків і неокуповану частину Харківської області, але навряд чи йому вдасться досягти таких цілей. Російські сили також можуть проводити провокаційні атаки, щоб запобігти контрнаступу українських військ», – заявили в Інституті.

Нагадаємо, в ISW також заявляли, що цілями вторгнення росії в Україну залишаються зміна політичного режиму та знищення суверенітету української держави. На думку аналітиків, кремль готується до затяжної війни з наміром захопити набагато більшу частину України, ніж Донбас.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: