Арестович припустив, чи нападе Білорусь на Україну

Читать на русском
Вступ Білорусі у війну автоматично призведе до серйозної ескалації конфлікту загалом. При цьому осторонь не залишаться Польща і Литва
Олександр ЛукашенкоФото БелТА

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко не самогубця, тому він буде робити все, що в його силах, щоб до останнього моменту ухилятися від вступу у війну проти України. Хоча, звичайно, варіанти вступу Білорусі у війну все одно не можна виключати.

Про це заявив радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович в ефірі у російського правозахисника Марка Фейгіна.

В ISW назвали дві причини, чому наступ з боку Білорусі малоймовірнийНапад з боку Білорусі малоймовірний, оскільки їхня армія має низьку боєздатність і мало досвіду. Крім того, війська потрібні Лукашенку для захисту режиму.

За словами Арестовича, вступ Білорусі у війну автоматично призведе до серйозної ескалації конфлікту загалом. При цьому осторонь не залишаться Польща і Литва. Тому Мінськ буде до останнього лавірувати; якщо Лукашенко відмовився воювати, коли вторгнення тільки почалося і доля України, здавалося, була вирішена наперед, то зараз, коли російська армія показала свою неміч, а проти путіна вже весь світ, диктатор і поготів відмовиться.

«Доля Білорусі як держави повисає на волосині в цьому випадку з однієї простої причини: вони вступають у війну на боці свідомо переможеного противника. Старезного, здохлого, який стерся об Попасну та Сєвєродонецьк» - зазначив радник глави ОПУ.

На думку Арестовича, Лукашенко може не побоюватися спроб його ліквідації або перевороту - навіть якщо путін вимагатиме від білоруського диктатора вибирати між смертю, зреченням від влади та вступом у війну. Лукашенку вірні його спецслужби, а смерть самопроголошеного президента моментально позбавить росію навіть такого баластного союзника як Білорусь.

Загрози вторгнення армії Білорусі на територію України наразі немає – ГУРЗараз у Білорусі справді спостерігається військова активність, але вона не несе загроз для України.

«Його ліквідація послабить Білорусь, там почнеться все що завгодно, але тільки не зростання боєздатності... Лукашенко це знає і тому має запас для петляння. Я думаю, що він пропетляє і не підуть» - резюмував Арестович.

Нагадаємо, 22 червня стало відомо, що на державному кордоні з Україною Білорусь розмістила дерев'яні танки для демонстрації своєї присутності.

За даними розвідки, росія спробує втягнути Білорусь у війну проти України за допомогою провокацій ударів по інфраструктурних об'єктах та цивільному населенню, зокрема в місті Мозир. Туди під виглядом цивільних вже прибули диверсійні групи, до складу яких входять співробітники ГРУ росії та найманці приватних військових компаній.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: