У росії намагаються унеможливити витік інформації про загиблих і зниклих безвісти строковиках з крейсера «Москва», який Україна потопила 14 квітня.
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
У ГУР зазначили, що серед родичів загиблих зростає соціальне напруження. Щоб покращити психологічний стан членів сімей екіпажу, з ними працює спеціальна група психологів, медиків та юристів.
«За даними воєнної розвідки України, основна мета групи – унеможливити витік інформації про загиблих та зниклих безвісти окупантів-строковиків. Родичів намагаються вмовити ні з ким не спілкуватися про своїх синів та чоловіків, які служили на крейсері. У разі відмови їм починають погрожувати невиплатами компенсацій та кримінальним переслідуванням. В Севастополі, під час зустрічі командувача чорноморського флоту з родичами загиблих моряків, будинок офіцерів флоту охороняла військова поліція, а самого командувача супроводжувала група спецпризначенців. Частина родичів, на знак протесту, на зустріч з командуванням флоту не прийшла», – повідомили у розвідці.
Російське видання «Медіазона» сьогодні також повідомило, що міністерство оборони рф включило моряків із крейсера до списку учасників «спеціальної військової операції».
У відповіді прокуратури Чорноморського флоту на запит матері одного з матросів йдеться, що військову частину 84201, де служили моряки крейсера «Москва», додано до переліку учасників «спеціальної військової операції» для «забезпечення можливості соціальних прав та гарантій, а також отримання екіпажем корабля та членами їхніх сімей виплат».
При цьому ні прокуратура, ні міноборони росії, як і раніше, не визнають, що сам крейсер брав участь у війні з Україною.
Нагадаємо, за інформацією розвідки, російські військові в обстановці секретності підняли з затонулого крейсера «Москва» трупи моряків, а також секретну документацію та прилади.
Докладніше про те, як і чому потонув крейсер, читайте у матеріалі «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»