Експерт спрогнозував, як довго ще триватиме паливна криза

Читать на русском
В Україні вже пройде пік паливної кризи, але на потрібний рівень постачання компанії зможуть вийти лише в липні, каже експерт.

Пік паливної кризи в Україні пройдено, але обсяги постачання ще далекі від потрібного рівня. Таким чином, криза може тривати до липня.

Про це під час брифінгу розповів директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

На АЗС зросли ціни на бензин та дизель – деталіБензин марки А-95 тепер коштує в середньому 50,84 грн за літр, марки А-95+ – 51.51 грн за літр. Дизельне паливо подорожчало в середньому до 56,49 грн.

«Пару тижнів тому було пікове навантаження на ринок пального та тотальний дефіцит. Тепер є таке відчуття, що ми пройшли пік кризи, справді ринок починає працювати. Два тижні тому уряд скасував держрегулювання цін – це була одна з причин, оскільки багато компаній, особливо невеликі, не могли постачати паливо самостійно, оскільки закупівельна вартість була вищою за розраховану Кабміном. Після того, як держрегулювання цін зняли, з'явилися економічні стимули активніше постачати паливо», – сказав Куюн.

Але, за словами експерта, рано говорити про те, що обсяги постачання вийшли на заплановані. Найкраща ситуація зараз із постачанням дизеля, непогана – з постачанням зрідженого газу.

Ситуація із наповненням ринку бензинами відстає від очікувань, каже Куюн. Він пояснив це тим, що європейські заводи насамперед закривають внутрішній попит на бензин та не мають зайвих обсягів для експорту до інших регіонів.

За прогнозом експерта, паливна криза триватиме до липня: «Щоб ми вийшли на мінімальні обсяги нашого споживання – десь до липня продовжуватиметься вихід на потрібні обсяги».

Нагадаємо, 19 травня у Кабміні заявили, що в Україні поступово стабілізується ситуація на ринку палива, а на АЗС зникає ажіотаж.

Водночас Держпродспоживслужба розпочала перевірки автозаправних станцій в Україні через скарги на завищені ціни, відмову в розрахунку картками та відсутність розрахункових документів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал