Ажіотаж зникає: у Кабміні розповіли про ситуацію на ринку палива

Читать на русском
В Україні поступово стабілізується ситуація на ринку палива, а на АЗС зникає ажіотаж. Наразі країна завозить достатню кількість бензину, щоб уникнути дефіциту.

В Україні поступово стабілізується ситуація на ринку палива, а на АЗС зникає ажіотаж. Наразі країна завозить достатню кількість бензину, щоб уникнути дефіциту.

Про це повідомила у четвер, 19 травня, міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.

«Я думаю, що з кожним днем, з кожним тижнем ми бачитимемо зменшення дефіциту на ринку. Ми вже фіксуємо, що за травень імпортували обсяг палива, який дорівнював місячному обсягу імпорту за квітень. А в березні ця цифра становила лише 60 тисяч тонн пального. У нас поступово ринок насичується паливом. Ми вчора побачили, що у нас близько 14 тисяч тонн палива було продано в Україні, це найвищий показник протягом останніх трьох місяців», - заявила Свириденко.

Дефіцит пального: чому проблема досі невирішена та що відбувається на АЗСЧому досі спостерігається дефіцит бензину та коли зможуть вирішити проблему, читайте в матеріалі Слово і діло.

За її словами, ринок поступово насичуватиметься паливом, тож черги на АЗС зникатимуть. Вона додала, що зараз ажіотаж створюють самі українці, які попри необхідність заправляють повний бак.

«Зрозуміло, що є ажіотажний попит із боку українців. Якщо до війни в середньому українець заправляв 18 літрів, то зараз українець хоче наповнити повний бак, тож це теж викликає певний тиск на ринку», - пояснила міністр.

Нагадаємо, Польща допоможе Україні у подоланні паливної кризи. Україна отримає від польської сторони 25 тисяч тонн бензину із польських паливних резервів.

Раніше Кабінет Міністрів України погодив усі необхідні регламенти, які дозволять налагодити безперебійний імпорт нафтопродуктів з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу.

Нагадаємо, в Україні внаслідок ракетних ударів російської армії знищено або пошкоджено близько 15 нафтобаз. Це стало однією із причин дефіциту палива в країні. Проблема з нестачею бензину має вирішитись у середині травня.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал