У Туреччині назвали вимоги в обмін на підтримку розширення НАТО – Bloomberg

Читать на русском
Туреччина готова підтримувати розширення НАТО, якщо кандидати на вступ виконають кілька умов.

Туреччина загрожує заблокувати заявки Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО. Проте влада має деякі вимоги, при виконанні яких Анкара погодиться на розширення Альянсу.

Ці вимоги агентству Bloomberg озвучили три високопоставлені турецькі чиновники.

Так, Туреччина наполягає на тому, щоб усі нові кандидати у члени НАТО визнали її занепокоєння щодо курдів.

Фінляндія та Швеція мають намір вступити до НАТО: експерти назвали три варіанти реакції путінаНа думку експертів, є три варіанти реакції росії на майбутнє розширення НАТО. Один із них – енергетична війна.

Туреччина вимагає, щоб Швеція та Фінляндія публічно засудили не лише Робочу партію Курдистану, а й її філії. Причому просто визнати РПК терористичною організацією недостатньо: Швеція та Фінляндія мають зробити більше, щоб придушити прихильників РПК у своїх країнах.

Також Анкара хоче, щоб Швеція та Фінляндія зняли обмеження на експорт зброї, який наклали на Туреччину разом із деякими іншими країнами ЄС після вторгнення до Сирії у 2019 році.

Чиновники заявили, що Туреччина, в принципі, не погодиться на розширення Альянсу країнами, які блокують угоди зі зброєю.

Серед інших вимог – включення Туреччини до програми перспективних літаків F-35, з якої вона була виключена після купівлі у росії системи протиракетної оборони С-400.

Крім цього, Туреччина має незадоволений запит до США на покупку десятків бойових літаків F-16 і комплектів модернізації для існуючого парку. Більше того, Туреччина хоче, щоб США зняли санкції за придбання нею ракет С-400.

Нагадаємо, і Фінляндія, і Швеція офіційно заявили про намір подати заявки на вступ до НАТО.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що його країна не готова підтримати вступ цих країн до Альянсу, і делегаціям навіть не варто приїжджати до Анкари.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: