Сенат США ухвалив закон про ленд-ліз для України: що це означає

Читать на русском
Ленд-ліз для України означатиме прискорення передачі військової допомоги в умовах війни. Але законопроєкт ще має розглянути Палата представників.

Сенат США ввечері 6 квітня ухвалив закон, щоб відродити програму часів Другої світової війни, яка дозволить Джо Байдену більш ефективно відправляти зброю та іншу допомогу Україні в умовах війни з росією.

Про це повідомляє Politico.

Програма ленд-лізу, створена під час Другої світової війни, розглядалася як переломний момент у конфлікті, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

США та союзники думають над гарантіями безпеки, але навряд чи запропонують Україні бажане – CNNСША та союзники можуть виявитися не готові запропонувати Україні як гарантії безпеки ті заходи, про які вона просить. Вони, як і раніше, не готові до прямої конфронтації з росією.

Видання зазначає, що такий крок може свідчити, що західний світ вірить у перемогу України над російськими окупантами.

«Коли ми безглуздо вбиваємо безневинних цивільних осіб через те, ким вони є, чи то їхня релігія, раса чи національність, це геноцид, і в цьому винен путін», — заявив у Сенаті лідер більшості Чак Шумер.

Закон про ленд-ліз прискорить передачу критично важливого військового обладнання та інших важливих предметів постачання в Україну, скоротивши бюрократичну тяганину. Це дозволяє де-факто надавати обладнання з положеннями, що передбачають, що країни-отримувачі повинні повернути гроші США пізніше.

«У міру того, як війна в Україні розгортається, якнайшвидше постачання військової допомоги має вирішальне значення для здатності України захистити себе від неспровокованих нападів путіна», — сказала сенатор-демократ Джин Шахін.

Тепер закон про ленд-ліз має розглянути Палата представників. Видання пише, що поки неясно, чи станеться це до запланованої двотижневої перерви в засіданнях.

Зазначимо, що законопроєкт про ленд-ліз для України був представлений ще до повномасштабної війни – у січні 2022-го.

Нагадаємо, Джо Байден заявив про надання Україні нового пакету оборонної допомоги для протистояння у війні проти РФ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: