Заробітчани в 2021 перевели в Україну 15 мільярдів доларів

Читать на русском
Конкретно за грудень 2021 року приватні перекази в Україну з-за кордону склали 1,343 млрд доларів, що на 12,6 відсотка більше показника 2020 року
Ілюстративне фотоEPA - European Pressphoto Agency

Українські заробітчани, які працюють за межами України, в період з січня по грудень 2021 року перевели в Україну з-за кордону 15,02 млрд доларів, що на 25% більше, ніж за аналогічний період 2020 року (11,98 млрд доларів).

Про це повідомляє Національний банк України.

Конкретно за грудень 2021 року приватні перекази в Україну з-за кордону склали 1,343 млрд доларів, що на 12,6% більше показника 2020 року (1,193 млрд доларів). При цьому як у річній, так і помісячній статистиці враховувалися неформальні та офіційні канали надходження грошей в Україну.

Трудова міграція: як державі налагодити ефективні відносини із заробітчанамиТрудова міграція – один із найбільших факторів ризику для української економіки на етапі її зростання. Стимулювати чи намагатися стримувати, як саме у цих обставинах вчиняти державі – розбирався політолог Олександр Радчук.

Так, через неформальні канали за 2021 рік українці з-за кордону передали 6,89 млрд доларів, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни в закон про легалізацію іноземців, які прибувають в країну для роботи. Передбачається, що це посилить приплив трудових мігрантів, які бажають працювати в країні довгий термін.

У 2021 році Україна втратила рекордну кількість населення через еміграцію за кордон - виїхали та не повернулися 600 тисяч осіб. Традиційно найохочіше українці емігрують до Польщі - ця країна завжди рада українським заробітчанам і емігрантам.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал