Гривня обвалюється через масове виведення капіталів за кордон – експерт

Читать на русском
Інвестори в прискореному темпі виводять гроші за кордон; такій поведінці сприяє нагнітання паніки навколо можливої атаки Росії на Україну
Ілюстративне фотоdepositphotos.com

27 січня вперше з лютого 2015 року курс гривні впав нижче 29 гривень за Долар США. Причини цього - не тільки паніка через можливе вторгнення Росії, а й масовий відтік капіталів за кордон.

Про це написав економічний експерт Юрій Гаврилечко у своєму Facebook.

Курс долара: чим обумовлене різке зростання валюти і що буде з гривнею найближчим часомНаціональна валюта України втрачає свої позиції – фактори ослаблення гривні та які прогнози дають експерти, читайте у матеріалі.

Так, він підкреслив, що інвестори в прискореному темпі виводять гроші за кордон. При цьому такій поведінці сприяє нагнітання паніки навколо можливої атаки Росії на Україну.

«Знаючи про такий ризик, НБУ, як мінімум, міг би й обмежити витік валюти за кордон. Але нічого подібного зроблено не було. Гірше того, прогноз Нацбанку по репатріації дивідендів у 2021 році був перекритий в три рази (при прогнозі в 3,3 млрд доларів було виведено за рік трохи понад 10 млрд доларів)» - сказав він.

Гаврилечко додав, що тільки в грудні 2021 року з України вивели 2,5 млрд доларів - чверть капіталів, які витекли за кордон за весь рік.

Якими будуть інфляція, курс та обсяг ЗВР у найближчі роки: прогноз МінекономікиМінекономіки прогнозує на найближчі роки зростання курсу долара та середньої зарплати, зниження інфляції.

«Якщо згадати історію останніх трьох років, то виявиться, що за цей час з України втекло майже 17 млрд доларів. У 2019 році репатріація дивідендів склала – 3,1 млрд доларів. У 2020 році вона зросла на 19,4% – до 3,7 млрд доларів. У 2021 році – 10 млрд доларів. Разом за 3 роки – 16,8 млрд доларів» – підрахував експерт, додавши, що прогноз Національного банку України на 2022 рік (5,7 млрд доларів) швидше за все буде багаторазово перекритий.

Нагадаємо, що гривня останні дні падає з запаморочливою швидкістю. Основний причиною цього став психологічний фактор, пов'язаний з ескалацією навколо українського кордону та очікуванням нападу Росії.

Справедливості заради, страждає не тільки Україна. У Росії рекордно подешевшав рубль. Його падіння пов'язують з новинами геополітики, зокрема, з евакуацією США і Великобританією своїх дипломатів з України. Обвал російського рубля призвів до того, що Банк Росії змушений був зробити заяву про призупинення покупки долара США.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: