В Україні друковані ЗМІ теперь мають виходити державною мовою - закон набув чинності

Читать на русском
Відповідно до норм, які набувають чинності, від 16 січня друковані засоби масової інформації в Україні мають видаватися державною мовою.
фото: LIGA.net

Сьогодні, 16 січня, набувають чинності норми, передбачені статтею 25 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», щодо друкованих засобів масової інформації загальнодержавної і регіональної сфер розповсюдження.

Про це йдеться у тексті законодавчого акту, що був оприлюднений в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України».

Зазначається, що відповідно до норм, які набувають чинності, від 16 січня друковані засоби масової інформації в Україні мають видаватися державною мовою.

При цьому, вони можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видаються державною мовою. Передбачається, що всі мовні версії мають видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їхні випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Рада ухвалила закон про державну мову: як голосували нардепиРада ухвалила закон про функціонування української мови. Його підтримали 278 народних депутатів, 38 виступили проти.

Розповсюдження друкованих ЗМІ, виданих іноземними мовами, за передплатою допускається за умови забезпечення їх засновниками/співзасновниками можливості передплати в Україні аналогічного видання державною мовою.

Засновники/співзасновники друкованих ЗМІ зобов'язані виготовляти, публікувати і доставляти обов'язковий примірник документів (номерів, випусків) державною мовою.

Окрім цього, у кожному місці розповсюдження таких засобів масової інформації видані державною мовою мають становити не менше 50% назв. У місці розповсюдження друкованого ЗМІ, виданого іншою мовою, такий засіб масової інформації також розповсюджується державною мовою.

Нагадаємо, що Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Раніше мовний омбудсмен запропонував перейменувати деякі міста України.

Також, омбудсмен хоче позбавляти депутатів мандатів за порушення закону про мову.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: