САП у грудні скерує до суду справу аеродрому «Застава»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива Національного бюро про пришвидшення передачі до суду справи.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в грудні може скерувати до суду кримінальне провадження за підозрою посадовців Одеської міської ради у заволодінні понад 131 млн грн бюджету територіальної громади Одеси під час купівлі колишнього аеродрому «Застава».

Про це йдеться в ухвалах Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ і прокурор САП просили обмежити підозрюваного колишнього директора департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексія Спектора та його адвокатів у строках на ознайомлення з розслідуванням. На думку слідства, сторона захисту зволікає з процедурою, що заважає передачі справи до суду. Як вказав прокурор, підозрюваний та його адвокати з 10 вересня 2021 року не приходять для ознайомлення з розслідуванням, а тому просив обмежити їх в строках до 2 грудня. Суддя дозволив Спектору та його адвокатам до 3 грудня.

Так само, органи правопорядку просили обмежити в строках й іншого підозрюваного Діаміда Згонника та його адвокатів. Вони, за даними слідства, з 12 липня 2021 року не знайомляться з матеріалами. Суддя дозволив їм це робити до 10 грудня.

Таким чином, справу аеродрому «Застава» в грудні скерують до суду.

Як відомо, у цій справі крім Спектора і Згонника також підозрюють керівницю юридичного департаменту ОМР Інну Поповську, ексголову постійної комісії з питань комвласності ОМР Василя Шкрябая і директора приватної авіакомпанії «Одеса» Андрія Вірченка.

Нагадаємо, НАБУ і САП встановили, що службові особи Одеської міськради за попередньою змовою з представниками комерційних підприємств заволоділи бюджетними коштами територіальної громади Одеси в розмірі понад 145,85 млн грн. Оцінила майно колишнього аеродрому «Застава» в 145,85 млн грн консалтингова компанія «Бюро оцінки Стефанович». Разом із будівлями і спорудами в оціночну вартість увійшла і земля навколо аеродрому, однак вона в користування або у власність Одеської міськради не передавалася. Водночас, експертиза встановила вартість майна аеродрому у розмірі 12,88 млн грн з ПДВ станом на 3 червня 2016 року.

Детективи з'ясували, що отримані від Одеської міськради кошти авіакомпанія «Одеса» (колишній власник аеродрому «Застава») перерахувала на рахунок ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн», як оплату за послуги згідно договору від 28 вересня 2016 року у сумі 145,85 млн грн. Пізніше фірма «Ньюс Йорк Корпорейшн» перераховувала частину отриманих коштів на власний рахунок у банку Восток, а також рахунки інших товариств, в тому числі на рахунок ТОВ «Логістік Сервіс-Груп», з якого потім перерахували кошти на рахунок ТОВ «Аркадія-Сіті». Таким чином, як вважає слідство, відбулася легалізація коштів.

Також детективи встановили IP-адресу, з якої відбувався доступ до системи дистанційного обслуговування «Клієнт-Банк»/«Інтернет Банк» в період перерахування вказаних коштів фірмами: ТОВ «Авіакомпанія «Одеса», ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн» і ТОВ «Аркадія-Сіті». Зазначена IP-адреса належить до діапазону обслуговування ПАТ «Укртелеком» та була надана в користування абоненту ТОВ «Совінвест». Крім того встановлено, що керівником ТОВ «Совінвест» є Сергій Соколов, дружина якого, Валентина Соколова, є директором фірми «Аркадія-Сіті», що отримала частину коштів Одеської міськради.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал